V NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 maja

1.   Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte, które przygotują nas na przybycie Matki Bożej. Obraz Matki Bożej przybywa średnio do parafii co prawie 30 lat. Może to jedna szansa być podczas Nawiedzenia, a daj Boże kolejny raz Pan Bóg dał przeżyć takie spotkanie.  Bardzo proszę wszystkich parafian dołóżcie starań, aby być na Misjach i podczas nawiedzenia Obrazu. Starsi z rana na 8.00 i 19.00. Wszystkie dzieci na godz. 17.00. Młodzież uczestniczy na 19.00. Rodzice dzieci z I Komunii jeśli nie mogą zawsze na 17.00 niech przyjdą na godz. 19.00.
  2.  Dekorujmy nasze balkony i okna. Już możemy zacząć dekorować nasze balkony, okna, posesje. Osoby odpowiedzialne zachęcam do pomocy w dekoracji – w czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. od 20.00. W sobotę dokończymy dekorowanie.
  •  odpowiedzialni za kościół : Bożena Laskowska, Wiesław Buczko, Grażyna Wielgat, Gosia Solińska, Osińska Jolanta.
  • odpowiedzialna  za ul. Jana Pawła II:  Basia Jabłońska, Halinka Gęślicka, Ewa Lelmacher,  Wiesław Abrycki,  Renata Rochowicz, Obrycka Barbara, Basia Barwikowska, Wioletta Zakrzewska.
  •  odpowiedzialna za ul. Kolbego: Jolanta Waszkiewicz, Bożenka Sokolska, Joanna Kadłubowska, Basia Brdyś. Agnieszka Ejsmont, Magda Jurek, Beata Krauze.
  • odpowiedzialna za otoczenie kościoła: Mużyło Anna, Katarzyna Żywno, Zofia Łosiewicz, Mariusz Laskowski, Kosiorek Radosław, Stanisław Strzelecki, Beata Skowysz, Kochanowski, Dorota Kruszewska.

3.   Na powitanie Matki Bożej dzieci do Pierwszej Komunii sypią przed obrazem kwiatki. Rodzice niech zadbają, aby miały czym sypać. Próba w sobotę po Mszy św. wieczorowej.
    4. Ofiary na rzecz Misjonarza – Ojca  Marka  złożymy w piątek, sobotę i poniedziałek.
5. Próba procesji sobota po Mszy św. Wieczornej.
6. Dzieci niech przyjdą z małymi chorągiewkami na powitanie Matki Bożej. Spotkanie dzieci, które pragną powitać MB (dzieci 3-5 lat) jutro po Mszy o 17.00.
7.Służby mundurowe w stroju galowym: straż pożarna, policja, żołnierze proszeni do asysty przy Obrazie MBCz i o wniesienie do świątyni. Proszę zgłosić się osobiście w zakrystii lub telefonicznie.
8. Można odbierać szarfy – osoby niosące Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Lista.
9. Próba procesji po Mszy wieczornej w sobotę.
   10.  Przebieg Białego Tygodnia i  intencje modlitw. Uwaga nabożeństwo majowe 16.40.

Poniedziałek – dzień wdzięczności za Ojczyznę, za chrzest i przekazaną wiarę – (obrazki patronów Polski św. Wojciecha lub św. Stanisława, św. Andrzej Boboli).

Wtorek – dziękczynna za dar Eucharystii  poświęcenie pamiątek religijnych otrzymanych w prezencie od rodziny

Środa –   dzień wdzięczności za rodziców i nauczycieli – można dać takie różańce bransoletki żelowe, by modlili się za rodziców.

Czwartek – dzień wdzięczności za  kapłanów – rozdanie pamiątkowych obrazków

Piątek –  – dzień wdzięczności za misje i  misjonarzy (niech złożą ofiarę na misje) – rozdanie książeczek Pierwszopiątkowych (dzieci otrzymały tyle prezentów, a w krajach misyjnych dzieci często cierpią z głodu)

Sobota – dzień wdzięczności za całą swoją rodzinę (i parafię, jako rodzinę) i zawierzenie się Matce Bożej – wręczenie  obrazków z Matką Bożą.