Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego- 8 maja 2016

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych 16.30.
2. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w najbliższy czwartek 12 maja o godzinie 19:00.
3. W sobotę 14 maja 2015r. o godz. 11:00 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
4. Sprzątanie na uroczystość I Komunii Świętej w naszym kościele:
środa 11 maja – godz. 18.00 i obejścia. Po Mszy św. 17:30 wnętrze kościoła sprzątają mamy chłopców, przychodzą z własnym „sprzętem”. Mężczyźni dzieci pierwszokomunijnych sprzątają obejście świątyni, trawniki i inne prace na zewnątrz świątyni.
W piątek Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 15.45. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci, rodziców i chrzestnych przed I Komunią Świętą od godz. 16:00
Mamy dziewczynek w zapraszamy w piątek 13 maja po zakończeniu Mszy św. (około godz. 17:30) do sprzątania kaplicy .
5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 15 maja o g. 15.00 na Placu Jana Pawła II w Ełku, skąd wyruszymy do Ełckiego Centrum Kultury, gdzie w amfiteatrze odbędzie się koncert. Podobne Marsze odbędą się także w ponad 140 miastach Polski.
6. Uczestniczyłem w Komisji Edukacji i Komisji Mienia Komunalnego naszego miasta Ełku przedstawiając prośbę o pozytywne zaopiniowanie inicjatywy lokalnej „ Świat dziecka na Jeziornej” (plac zabaw dla osiedla). Wszyscy radni miasta pozytywnie zaopiniowali nasz wniosek. Władze miasta udzieliły wsparcia na budowę placu zabaw w kwocie 44 000, nasz wkład będzie wynosił 20 000 zł. Bóg zapłać za pomoc w opracowaniu wniosku: Agnieszce Wenda, Mariuszowi Laskowskiemu ,Nikodemowi Kemicer, Pawłowi Kruszewskiemu.
7. Wstępny program peregrynacji:
DZIEŃ PIERWSZY – ŚRODA 8 czerwca 2016
16.45 – Nabożeństwo oczekiwania.
17.00 – Wprowadzenie Figury św. Michała Archanioła do Kościoła parafialnego, powitania i Msza św. na rozpoczęcie.
19.30 – Msza św. dla Służby Zdrowia i funkcjonariuszy policji, których św. Michał jest patronem oraz czcicieli św. Michała . Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem, Film o sanktuarium i objawieniach św. Michała Archanioła na Górze Gargano.
DZIEŃ DRUGI – CZWARTEK 9 czerwca 2016
8.30 – Msza św. dla starszych dzieci ze szkoły podstawowej.
9.45 – Spotkanie dla dzieci młodszych szkoły podstawowej.
11.00 – Msza św., odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób chorych, samotnych i starszych.
15.00 – Godzina Miłosierdzia (Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
16.30 – Nabożeństwo czerwcowe.
17.00 – Msza św. z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, procesja z Figurą do granicy parafii i przejęcie figury przez parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego.
Jako przygotowanie do peregryncji:
Litania do św. Michała Archanioła
15 maja po Mszy św. o godz. 8.00
22 maja po Mszy św. o godz. 13.00
29 maja po Mszy św. o godz. 17.00
31 maja – 7 czerwca nowenna do św. Michała Archanioła.
5 czerwca w niedzielę prze Mszami świętymi (8.00,11.00, 17.00) litania do św. Michała
8. Nawiedzenie Katedry Kościoła Jubileszowego 25 maja o godz. 15.00 i Msza naszej parafii.
9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna 4 czerwca w sobotę. Koszt 120 zł w tym obiad. Zapisy w zakrystii i u zelatorek.
10. Bóg zapłać Wiesławowi Buczko za ufundowanie i zamontowanie oświetlenia św.Józefa i św.Michała.