Rok 2020

STYCZEŃ

• 6 stycznia członkowie naszej Akcji Katolickiej wzięli udział w organizacji miejskiego Orszaku Trzech Króli z placu św. Jana Pawła II w Ełku.
  • 11 stycznia w sobotę o godz. 11.00 w Katedrze odbyły się święcenia biskupie ks. Adriana Galbasa – biskupa pomocniczego naszej diecezji.
  • 12 stycznia Przegląd kolęd pt. „Śpiewajmy i grajmy mu – kolędowanie ze św. Janem Pawłem II”
  • 12 stycznia spotkanie opłatkowe wszystkich grup funkcjonujących przy parafii
  • 28-stycznia – 1 luty – Zimowisko harcerskie  w Księżynie koło Białegostoku

LUTY

• 15 luty wyjazd do Białegostoku do Strefy Wysokich Lotów oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wasilkowie dla ministrantów, lektorów i scholi – autokar 45 osób.
  • 28 luty – 1 marca -Kursu przedmałżeńskiego dla nowożeńców z Ełku

MARZEC

• 1 marca po Mszy św. o godz. 8.00 phm Rafał Kozikowski udał się w pieszą pielgrzymkę do Wadowic I Rzymu z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II. Szczególne intencje to obrona życia poczętego oraz powrót Europy do chrześcijańskich korzeni. Wierni parafii mogli powierzyć  również swoje intencje osobiste.
  • 15-17 marca rekolekcje wielkopostne zostały odwołane z racji pandemii w Polsce.
  • 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa nasz pielgrzym Rafał Kozikowski pieszo dotarł do Wadowic miejsca urodzin św. Jana Pawła II. Dalsze pielgrzymowanie musiał przerwać z racji zamkniętych granic z powodu koronowirusa w Polsce i w Europie oraz na całym świecie. Pokonał pieszo 632 km w przeciągu 19 dni.
  • Od 15 marca z powodu koronowirusa i zarządzeń państwowych bp Jerzy Mazur udzielił dyspensy od niedzielnych Mszy św. Na Mszy świętej i modlitwach może uczestniczyć max. 50 osób.

KWIECIEŃ

• Triduum z niewielkimi limitami wiernych w kościele. Wszyscy, którzy przyszli uczestniczyli w liturgii. Odbyła się procesja rezurekcyjna.

MAJ

•  Uczciliśmy 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II 18 maja. Uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył  ks. bp Jerzy Mazur -Biskup Ełcki.
  • wydaliśmy album pt. Prezydent i Harcerze z wizyty 24 lipca 2019 r. Prezydenta RP Andrzeja Dudy w naszej bazie „Orle gniazdo” koło Rajgrodu.

CZERWIEC

• W sobotę i niedzielę (20-21 czerwca) przeżyliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wyjątkowo w tym roku z racji obostrzeń I Komunia była w 5 grupach. Rodzice ofiarowali jako dar ołtarza:  lichtarze i świece ołtarzowe,  krzyż ołtarzowy,  podstawa pod mszał,  zestaw nowych lekcjonarzy (sztuk 9). Do Komunii świętej przystąpiło 61 dzieci.
  • 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała przy parafii wspólnoty, które działają przy parafii i nasze katolickie przedszkole przygotowały cztery ołtarzyki wokół kościoła i przy katolickim przedszkolu.

LIPIEC

SIERPIEŃ

• 12 osób z parafii bezpłatnie uczestniczyło w obozie 10 dniowym nad morzem w Kołobrzegu zorganizowanym przez Tomasza Bartnika.

WRZESIEŃ

• Rozpoczęło edukację w naszym katolickim przedszkolu „U Lolka” 126 dzieci. Obecnie uczęszcza 136. Właściwie komplet mamy. Zapraszam już dziś na wrzesień 2021 r. chętnych do katolickiego przedszkola.
  • Przy naszym katolickim przedszkolu powstał altanka na spotkania dzieci i wspólnot.
  • 13 września gościliśmy  w naszej parafii Joanna Jurkiewicz z Łodzi, która podzieliła się swoim świadectwem osobistych spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas Rekolekcji Oazowych w Rzymie i w Castel Gandolfo w 1979 roku. Mogliśmy nabyć książkę ZWIASTUNOWI Z GÓR z dedykacją autorki – jest to spisane świadectwo tamtych dni i spotkań.
  • 17 września 34 młodych przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bp. Adriana Galbasa. Rodzice złożyli ofiarę 2000 zł na organy i 2000 zł na kuranty.
  • 25-27 września 2020 r . kurs przedmałżeński w parafii

• Uroczystości odpustowe poprzedziła nowenna do św. Jana Pawła II
  • Uroczystości Odpustowe odbyły się 22 października o godz. 17.00 . Mszy świętej przewodniczył  bp. Adrian Galbas. Po Mszy św. w obecności rady parafialnej i służby ołtarza biskup poświęci kolejne dzieło naszej parafii „Izbę pamięci wizyty Jana Pawła II w Ełku”. W pomieszczeniu Domu Parafialnego znajdziemy pamiątki z wizyty Jana Pawła II oraz możemy odsłuchać homilię wygłoszoną podczas pobytu w Ełku.

LISTOPAD

•  Od 1-8 uczestniczyliśmy jako parafia w ogólnopolskiej modlitewnej akcji „ Różaniec do Granic Nieba”
  • 10 listopada odbył się pogrzeb ks. Józefa Kąckiego – 100 letniego kapłana związanego z ziemią ełcką, który przez 75 lat pełnił posługę kapłańską.

GRUDZIEŃ

• 20 – 21 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe, które wygłosił ks. dr Mateusz Czubak – kapelan więzienia i domu dla bezdomnych w Siedlcach. Hasłem rekolekcji były słowa: „Pozwól, aby Jezus narodził się w twoim żłobie”.
  • W okresie Bożonarodzeniowym, można było odwiedzić Szopkę przygotowaną w altance przy Domu Parafialnym. Atrakcją wystroju szopki w kościele był duży wielbłąd z możliwością posiedzenia na nim.