Rok 2022

STYCZEŃ

• 6 stycznia dzieci z naszego Przedszkola „U Lolka” w przebraniach wzięły udział w organizacji o Orszaku Trzech Króli z kościoła do naszej Szopki Betlejemskiej w
  • W dniu 8 stycznia w Katedrze odbyło się pożegnanie abp. Adriana Galbasa, który udał się do archidiecezji katowickie
  • w ferie zorganizowano obóz zimowy dla 90 harcerzy w Kruklankach

LUTY

• 13 lutego (niedziela) rozpoczęła się wizytację kanoniczna w naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat. II wizytacja w historii parafii.
  • 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej w tym dniu po Mszy o 17.00 zakończenie rekolekcji 33 dniowych i oddanie się Panu Jezusowi przez ręce Matki Bożej uczestników rekolekcji.
  • W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 16.00  odbywało się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozważając  Mekę Pana Jezusa, uwielbiając Go  i  wynagradzając za swoje i wszystkich ludzi grzechy. W pierwsze czwartki w szczególny sposób modlimy się za kapłanów z Odnową w Duchu Świętym.
  • Jerzy Mazur w niedzielę w dniu 13 lutego 2022 r. podczas wizytacji kanonicznej poświęcił ołtarz ku czci nowego błogosławionego – kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ołtarz został zaprojektowany przez p. Wiesława Buczko. Obraz bł. kard. S. Wyszyńskiego na płótnie został namalowała przez studentkę  kierunku renowacji i konserwacji zabytków w Warszawie panią Wiktorię Wielgat pochodzącą Brzowzówki z parafii w Bargłowie Kościelnym. Wizerunek błogosławionego został ufundował ks. kan. Janusz Mroczkowskiego. W ołtarzu znajdują się relikwie pierwszego stopnia bł. Stefana Wyszyńskiego, które otrzymaliśmy od Archidiecezji Warszawskiej. Relikwie zostały przywiezione przez Braci z Chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II z parafii. Sam relikwiarz jest w kształcie krzyża i został wykonany z drewna przez rzeźbiarza Stanisława Rudnika.

MARZEC

• 12 marca br. przypadała 200. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski podjęliśmy propozycję ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich
  • Ksiądz Biskup Jerzy Mazur zamianował ks. dr Pawła Makarewicz Oficjała Sądu Biskupiego kanonikiem honorowym Ełckiej Kapituły Katedralnej. Gratulujemy.
  • zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy, którzy są w ogromnej potrzebie z racji zbrojnego ataku Rosji na ich kraj
  • Jako przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych o godz. 16.45 odprawimy Nowennę do św. Józefa od czwartku 10 marca do 18 marca 2022.
  • rekolekcje wielkopostne w dniach 20-21-22 marca wygłosił Stefan Ceberek.
  • w gościnę przyjęliśmy od 8 marca: 2 matki i troje dzieci, którzy wydostali się z Mikołajewa na Ukrainie.
  • W piątek 25 marca 2022 r. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- dzień 30 rocznicy utworzenia Diecezji Ełckiej.
  • Z okazji 30 lecia diecezji nasze katolickie przedszkole „U Lolka” opracowało film, który opowiada historię jej powstania. Zachęcam do obejrzenia. Film znajduje się na stronie diecezji ełckiej.

• przeprowadzono na 10 lecie parafii odmalowanie całej kaplicy
  • w parafii odbyło się Seminarium Nowego Życia w Trójcy Świętej prowadzone przez Gloriose Trynita

MAJ

• W sobotę 14 maja przeżyliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku była w 2 grupach. Rodzice ofiarowali jako dar ołtarza: ornat i stułę. Do Komunii świętej przystąpiło 54 dzieci.
  • W środę, 18 maja w 102. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II odwiedziła nas Szlakowa Akademia Filmowa czyli Scrotruck.
  • 28 maja autokarowo członkowie różańca świętego udali się na Kongres Różańcowy w naszej diecezji w Krasnymborze.

CZERWIEC

• Z okazji 10 lecia odbył się Festyn Rycerski pt. „Epoka miecza i krzyża”, który odbył się 11 czerwca (niedziela) . W programie między innymi pokaz zwyczajów rycerskich, turniej rycerski konny, warsztaty z tańców średniowiecznych, pokaz jazdy konnej akrobatycznej i wiele innych atrakcji. Wsparli nas w organizacji: Energoutil, Urząd Miasta w Ełku, Lasy Państwowe.
  • 4 czerwca pływaliśmy statkiem po jeziorach augustowskich z dziećmi oraz braliśmy udział w stacja dziecięcej  Kongresu Różańcowego w Studzienicznej.

LIPIEC- SIERPIEŃ

• obozy harcerski w bazie „Orle gniazdo” dla harcerzy i zuchów (150 osób)

WRZESIEŃ

• W święto Narodzenia NMP 8 września o godz. 18.30 poświęciliśmy figurę Matki Bożej i plac na parafialnej działce pod Chruścielami, gdzie planujemy stworzyć miejsce modlitwy i odpoczynku w „Ogrodzie Maryi”.
  • Drużyna harcerska 1 PDH „Ovo vadis” rotm Witolda Pileckiego działająca przy parafii obchodzi swoje X lecie istnienia.
  • 17 września odbyły się dwie uroczystości: poświęcenie kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w DPS Caritas w Ełku
  • 24 września o godz. 12.00 Stolica Apostolska ogłosiła nominację na biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Papież Franciszek powołał ks. dr. Dariusza Zalewskiego proboszcza parafii pw. bł. Karoliny Kóźkówny, byłego /ojca Duchownego WSD w Ełku.
  • rozpoczęło edukację w naszym katolickim przedszkolu „U Lolka” 130 dzieci. Zapraszamy już dziś na wrzesień 2023 r. chętnych do katolickiego przedszkola.

PAŹDZIERNIK

• Uroczystości Odpustowe odbyły się 22 października bp. Jerzy Mazur bierzmowaniem zakończenie wizytacji pasterskiej. Bp. Jerzy Mazu udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania (75 osób)

LISTOPAD

• 11 listopada w czwartek przypadł dzień Niepodległości. Po 00. Akacja Katolicka przygotowała śpiew pieśni patriotycznych.

GRUDZIEŃ

• Dzięki fundacji działającej przy naszej parafii i katolickim przedszkolu ”Zdumienie” realizowano projekt „Uczymy patriotyzmu”
  • rekolekcje adwentowe: niedziela, poniedziałek, wtorek, ( 4-5-6 grudnia). W tym roku wygłosił ks. Andrzej Surdykowski – kapłan z diecezji łomżyńskiej.
  • 15 grudnia odbyły się jasełka w naszym katolickim przedszkolu „U Lolka” na które przybył nowy biskup Dariusz Zalewski
  • 24 grudnia Pasterce o 21.00 przewodniczył i wygłosił Słowo Boże bp Dariusz Zalewski
    – biskup pomocniczy diecezji Ełckiej, wygłosił Słowo Boże na pasterce o 22. 30.