Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25 grudnia 2016 r.

1. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza św.– Pasterka o godz. 23.00 . Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką ( godz. 22.30). Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. wyjątkowo 9.00  i o 11.00, 17.00. Tace zebrane w ten dzień przeznaczone będą na ogrzewanie kaplicy. Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli ogodz. 8.00, 11.00, 17.00.
2. Pamiętajmy o Przeglądzie Kolęd – 8 styczna 2016 r. Regulamin znajduje się na stronie internetowej.
3. Po Mszy św. można nabyć kalendarze parafialne na nowy rok 2017 . Znajdziemy w nich dużo zdjęć z życia parafii i naszego katolickiego przedszkola min. zdjęcia z I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania oraz z Balu Wszystkich Świętych w Przedszkolu. Koszt kalendarza 10 zł jest cegiełką na rzecz parafii.
4. W niedzielę Bożego Narodzenia i poniedziałek rusza żywa Szopka Bożonarodzeniowa w pomieszczeniu gospodarczym przy Naszym Przedszkolu. Znajdziemy w niej zwierzęta oraz wizerunek Jezusa, Maryi, dzieciątka.
5. Kolędę jako wizytę w tygodniu od 15.30 z wyjątkiem soboty. W sobotę kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00.  W tygodniu nie ma Mszy św wieczornej o 17.00 z wyjątkiem wtorku, środy i soboty. Na czas kolędy w tygodniu Msze św z rana o godz. 7.30 każdego dnia.
W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna (w miarę możliwości) cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na Kościół według możliwości. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na wykonanie  ołtarzyka Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy oraz  opracowanie projektu przyszłego kościoła. Ofiara kolędowa jest całkowicie dobrowolna i przeznaczona na utrzymanie kapłana. Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych. (Ofiarę za Mszę można złożyć później).
28 grudnia –( środa)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (1-34)
28 grudnia (środa.)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (35-67)
29 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (70-97)
29 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (1-34)
30 grudnia ( piątek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (35-70)
30 grudnia (piątek)  – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (71-103)
6. Komunikat Biskupa Ełckiego o modlitwie w intencji Ojczyzny.
W duchu wiary i odpowiedzialności; w trosce o obecny i przyszły kształt naszego Narodu i Ojczyzny, zalecam, aby począwszy od Uroczystości Narodzenia Pańskiego aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, odmawiano podczas każdej Mszy świętej, przed błogosławieństwem końcowym, „Modlitwę za Ojczyznę” Sługi Bożego ks. Piotra Skargi. Proszę, aby w modlitwie wiernych przez cały rok, były uwzględniane intencje za Ojczyznę. Zachęcam również do modlitwy różańcowej i Koronki do Bożego Miłosierdzia w tej intencji. Zachęcam również Duszpasterzy i Wiernych, aby łączyli się duchowo ze mną, gdy będę o północy dnia 1 stycznia 2017 roku, w Katedrze Ełckiej, sprawował Eucharystię w intencji Ojczyzny. Wszystkim włączającym się w modlitwę za Ojczyznę udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
+Jerzy Mazur Biskup Ełcki.

7. Bóg zapłać tym, którzy dekorowali świątynię na Uroczystość Bożego Narodzenia. Panu Janowi Kozłowskiemu za podarowanie żywych świerków przy ołtarzu. Pani Ewie Podgórskiej za namalowanie tła stajenki i aniołow na prezbiterium. Odnowie w Duchu Świętym za pomoc w wystroju świątyni i wszystkim zaangażowanym.