Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016 r.

1. Jutro i w środę  ostatni dzień rorat dla dzieci. Zapraszam serdecznie na godz. 17.00.  Możliwość spowiedzi w tygodniu od godz. 16.30. Osoby chętne do pomocy w dekorowaniu choinek i posprzątania naszej świątyni – zapraszam w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
2. W sobotę Wigilia. Msza św. będzie o  godz. 8.00  (  o 17.00 nie ma ). Przeżyjmy Wigilię jako spotkanie religijne. Niech to będzie okazja do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech Wigilijna Wieczerza rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza,wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem.
3. Jeszcze można nabyć świece wigilijne (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom). Koszt 6 zł.
4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza św.– Pasterka o godz. 23.00 . Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką ( godz. 22.30). Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. wyjątkowo 9.00  i o 11.00, 17.00. Tace na ogrzewanie. Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli ogodz. 8.00, 11.00, 17.00.
5. Opłatki na Wigilię można nabyć  jeszcze  dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.Bóg zapłać za złożone ofiary przy opłatkach w połowie dla pani Organistki w pólowie na kościół.
6. W Wigilię w godzinach 9-12 harcerze rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach. Składając drobne datki wesprzemy wyjazd na zimowisko. Do kogo nie dotrą będzie można w godzinach 12.00-13.00 odpalić i zabrać Światło Betlejemskie z kaplicy.
7. Pamiętajmy o Przeglądzie Kolęd – 8 styczna 2016 r. Regulamin znajduje się na stronie internetowej.
9. Po Mszy św. można nabyć kalendarze parafialne na nowy rok 2017 .Znajdziemy w nich dużo zdjęć z życia parafii i naszego katolickiego przedszkola m.in. zdjęcia z I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania oraz z Balu Wszystkich Świętych w Przedszkolu. Koszt kalendarza 10 zł – jest cegiełką na rzecz parafii.
11. Od piątku po Mszy św. o godz. 17.00 rusza zapowiadana już żywa Szopka Bożonarodzeniowa w pomieszczeniu gospodarczym przy Naszym Przedszkolu. Znajdziemy w niej zwierzęta oraz wizerunek Jezusa Maryi, dzieciątka.
12. Kolędę jako wizytę w tygodniu od 15.30 z wyjątkiem soboty. W sobotę kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00.  W tygodniu nie ma Mszy św wieczornej o 17.00 z wyjątkiem wtorku, środy i soboty. Na czas kolędy w tygodniu Msze św z rana o godz. 7.30 każdego dnia.
W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na Kościół według możliwości. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na wykonanie  ołtarzyka Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy oraz  opracowanie projektu przyszłego kościoła. Ofiara kolędowa jest całkowicie dobrowolna i przeznaczona na utrzymanie kapłana.
Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych. (Ofiarę za Mszę można złożyć później).
28 grudnia –( środa)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (1-34)
28 grudnia (środa.)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (35-67)
29 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (70-97)
29 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (1-34)
30 grudnia ( piątek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (35-70)
30 grudnia (piątek)  – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (71-103)