Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Uroczystość Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

1. Dziś w Sylwester zapraszam na nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego po Mszy św. o 17.45 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś rozpoczynamy 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Zapraszamy wszystkich, tych którzy się już zawierzyli do potwierdzenia i pogłębienia relacji z Maryją i wszystkich tych, na których jeszcze czeka Maryja. Materiały do rozważań znajdziemy na srt. oddanie 33pl. i na ulotkach. Więcej informacji na spotkaniu organizacyjnym dziś o 16.30.

3. We czwartek 4 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się w int. kapłanów.  Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00

4. Zapraszam z dziećmi 6 stycznia do naszego parafialnego Marszu Trzech Króli po Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci niech przebiorą się za pastuszków, aniołów.

5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli porządek Mszy św. niedzielny.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ełku na Orszak Trzech Króli, który po raz jedenasty  przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie Orszaku 6 stycznia, o godz. 13.00 na Placu św. Jana Pawła II,  skąd wyruszymy kolorowym korowodem, do parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty,  przy ulicy Toruńskiej. Tam wspólnie z Trzema Mędrcami ze wschodu  oddamy  pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koronę.

7. Kolęda wygląda tradycyjnie. Kapłan przychodzi, aby pomodlić się i pobłogosławić na nowy rok rodzinę i mieszkanie. Po świętach kolęda od 15.30 w sobotę od 10.00.
W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiary na Kościół według możliwości. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na projekt kościoła i rozpoczęcie budowy.
Ofiara kolędowa jest całkowicie dobrowolna i jest przeznaczona na utrzymanie kapłana. ….
Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych. (Ofiarę za Mszę można złożyć później).
2.I.2024 – wtorek od 15.30 – ul. św. Matki Teresy z Kalkuty 7, Wielkanocna 2 A.
3. I.2024 – środa od 15.30 – ul. św. Jana Pawła II 24, Jana Pawła 26.
4.I.2024 – czwartek – od 15.30 – ul. Wielkanocna 1, Jana Pawła II 17.
5.I.2024 – piątek – od 15.30 – ul. Wielkanocna 4, 4a, 4 b, Wielkanocna 2,
8 I.2024 – poniedziałek od 15.30 – ul. Wielkanocna 8, Wielkanocna 6.
9.I.2024 – wtorek od 15.30 – ul. św. Jana Pawła 21, św. Jana Pawła 19.