Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Chrztu Pańskiego -7 stycznia 2024 r.

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Chrystusa wspomnijmy nasz chrzest i podziękujmy za ten wielki dar Boga. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach, chrzestnych, kapłanie który udzielił tego sakramentu.

2. W sobotę 13 stycznia  w Ełku odbędzie się ogólnopolski zjazd Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Placu św. Jana Pawła o godz. 9,00. Uczestnicy przejdą ulicami miasta do kościoła św. Rafała Kalinowskiego na Ełckich Barankach. Tam odbędzie się konferencja zaadresowana szczególnie do mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin.

3. Odnowa w Duchu Świętym  zaprasza na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek 8 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00

4. Jeśli ktoś przeszkodzony był podczas kolędy, zachęcam, aby zgłosić się do zakrystii umówimy wizytę w stosownym czasie. Tradycyjnie prosimy o znaki wiary w czasie wizyty duszpasterskiej, czyli w miarę możliwości krzyż, świece, woda święcona. Kolęda rozpoczyna się zazwyczaj około 15,30, w soboty od 10.00.
Program wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedzimy domy naszych parafian w następującym porządku:
8 I.2024 – poniedziałek od 15.30 – ul. Wielkanocna 8, Wielkanocna 6, ul. JP 17 jedna klatka
9.I.2024 – wtorek od 15.30 – ul. św. Jana Pawła 21, św. Jana Pawła 19.
10.I.2024 – środa od 15.30 – ul. św. M. M. Kolbego 1, 1 A, 3, 3 A, 3 B, 3 C.
11.I.2024 – czwartek od 15.30 – ul. M. M. Kolbego 2, ul. M. M. Kolbego 4, ul. Maternika.
12.I.2024 – piątek od 15.30 – ul. Baranki, Baranki 28 a, b, c, Lekarska, Szpitalna, Domki Jednorodzinne przed szpitalem ( Jesienna, Wiosenna, Letnia, Spacerowa)
13.I.2024 – sobota od 10.00 – św. Wojciecha , św. M.M. Kolbego 9,
15.I.2024 – poniedziałek od 15.30 – św. Dominika Sawio. osoby które były przeszkodzono na kolędzie.

5. Planujemy dla dzieci i dorosłych wyjazd: 22 stycznia w poniedziałek na stadionie narodowym wystawa multisensoryczna o Kaplicy Sykstyńskiej. Największy skarb Watykanu, miejsce papieskiego konklawe, drugi najczęściej odwiedzany obiekt muzealny na świecie. Dzięki multimedialnej wystawie „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” możecie zapoznać się z tym ponadczasowym dziełem w Polsce. Zapierające dech w piersiach, słynne freski wykonane ręką Michała Anioła uważane są za jedno z najważniejszych dzieł w historii ludzkości – po raz pierwszy będzie można zobaczyć z bliska, poza Watykanem. Wystawa pozwoli na zapoznanie się z historią obiektu, a także z innymi dziełami Michała Anioła. W trzech salach zabierzemy Was w niezwykły świat renesansu, pokażemy detale w środku kaplicy. Koszt biletu 65 zł + dojazd. Razem 150 zł. Zbieramy listę chętnych. Liczba miejsc ograniczona.