V Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe z czytanką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Flagi Narodowej oraz Święto Polonii i Polaków za granicą. Pamiętajmy flagę mamy biało-czerwoną.
  3. Pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. o 8.00 spotkanie Żywego Różańca.
  4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia msze św. porządek niedzielny: 8.00, 10.00, 11.30, 17.00. W tym dniu modlimy się za naszą Ojczyznę. Wspominamy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.
  5. Papież Franciszek przez cały miesiąc polecił modlić się do Matki Bożej o ustanie pandemii. Każdego dnia miesiąca wybrane jest jedno sanktuarium. Jasna Góra została wybrana przez Papieża w dniu 3 maja. W tym dniu w imieniu całego Kościoła Powszechnego popłynie modlitwa z tego miejsca.
  6. We wtorek, we wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy za naszych strażaków.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania do służby w Kościele, a także za siostry zakonne i kapłanów posługujących w naszej parafii.
  8. W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy: Martyria.
  10. W sobotę przypada św. Stanisława bp. i męczennika, głównego patrona Polski.
  11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na utrzymanie i potrzeby naszej parafii przez wpłatę na konto: 200 zł.
  12. Już dzisiaj zapraszam w dniach 23-26 maja na Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Szczegóły na plakacie.
  13. Rozdawanie sadzonek świerku pobłogosławione w 2017 r. przez papieża Franciszka zaplanowane jest na 8 maja br. (w sobotę) w godzinach 10.00-12.00:na Placu św. Jana Pawła II.