Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

V Niedziela Wielkiego Postu-26 marca 2023 r.

1.W tygodniu przypada I sobota miesiąca adoracja od godz. 15.00.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa przychodzimy do świątyni z palmami. Zachęcam dzieci, aby w domu, w szkole na katechezie do przygotowania palm wielkanocnych. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej proszę niech pomogą rodzice w wykonaniu palm, które przyniosą na Msze św. o godz. 10.00.

3. Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zapraszają na seminarium szczególy na plakacie przed kaplicą.

4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami Miasta – Ełk. rozpoczęcie o godz. 19.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Nasza Parafia niesie krzyż od początku Drogi Krzyżowej do I Stacji. W tym roku będzie niesiony krzyż ze szczytu ołtarza papieskiego. Ołtarz i lektorium oraz krzyż z Mszy papieskiej trafi do nas 2 kwietnia. Harcerze niosą pochodnie wokół krzyża.

5. W kaplicy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30 dla najstarszych i tych co nie mogą uczestniczyć w miejskiej.

6. Przypominam o możliwości złożenia po Mszach św. ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W niedzielę palmową 2 kwietnia zapraszam całą parafię na spotkanie modlitewne w rocznicę odejścia do Pana naszego Patrona św. Jana Pawła II. O godz. 14.30 z Katedry wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem na plac św. Jana Pawła II (podczas procesji będziemy rozważać tajemnice światła różańca świętego) Jest zachęta, aby nieść palmy. Harcerze niosą pochodnie. Godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Odczytanie Ewangelii o Męce Pańskiej, Słowo Pasterskie bp. Jerzego Mazura Biskupa Diecezji Ełckiej, Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Odśpiewanie pieśni „Barka”

8. 31 marca o godz. 21.00 rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z parafii pw. św. Tomasza na odległość 40 km, 20 km. Zapisy na stronie fejsbukowej. Zapraszam najdzielniejszych rodziców z dziećmi.