Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV Niedziela Wielkiego Postu -19 marca 2023 r.

1.Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego do skrzyneczki z tyłu ławek lub w zakrystii.

2. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła Powszechnego w tym roku liturgicznie zostało przeniesione na poniedziałek. Porządem Mszy św. 7.15 i 17.00.

3.Od dzisiejsze niedzieli rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

4. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także 31 rocznica ustanowienie Diecezji Ełckiej i podniesienia kościoła św. Wojciecha w Ełku do godności katedry. Msze święte w tym dniu o godz. 7,15; 17,00. Zachęcamy aby tego dnia podjąć się uczestnictwa w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tylu świątyni. Przyjęcie Duchowej Adopcji dokona się podczas mszy świętej o godz. 17.00.

5. Przypominamy o Barankach Paschalnych z białej czekolady. Kosztują 7 złotych, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie dla biednych.

6. 24 marca w piątek nabożeństwo drogi krzyżowej ulicą św. Jana Pawła II z parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego o godz. 19.00 do naszej kaplicy. Zapraszam serdecznie do udziały w drodze krzyżowej. Zapraszam wszystkich parafian do udziału. Niech to będzie świadectwo wiary…

7.Komunikat Biskupa Ełckiego dotyczący diecezjalnej modlitwy w obronie prawdy o św. Janie Pawle II 2 kwietnia 2023 r. O godz. 14. 30 ruszy procesja na plac św. Jana Pawła II gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne. Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian.

8.Stanowisko Episkopatu Polski w sprawie obrony św. Jana Pawła Wielkiego

9.Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa pomyślmy już dziś o palmach. Dzieci mogą wraz z rodzicami wykonać piękne palmy. Zachęcam.

10. 31 marca droga krzyżowa miejska z placu św. Jana Pawła II o godz. 19.00. O godz. 21.00 rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z parafii pw. św. Tomasza na odległość 40 km. Zapisy na stronie fejsbukowej. Zapraszam najdzielniejszych rodziców z dziećmi.

11. Zapraszam chętnych mężczyzn do rycerzy św. Jana Pawła II. Za tydzień spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30.

12. W czwartek w naszym katolickim przedszkolu gościliśmy Ministra Edukacji i Nauki dr hab. Przemysława Czarnka to dla nas szczególne wyróżnienie. Otrzymaliśmy dyplom Pana Ministra. Bardzo miłe spotkanie w internecie można odsłuchać fragmenty:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wizyta-szefa-mein-w-przedszkolu-u-lolka