V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014.

1. Jutro w poniedziałek o 17.00 kolejny VII dzień Nowenny do Jana Pawła II. Zapraszam do udziału.

2. Pani szyjąca alby komunijne informuje, że przymiarki alb dla dzieci z parafii pw. bł. Jana Pawła odbędą się od 8 kwietnia w godz. 15:00 -17:00 ,w sobotę od 7:00-14:00. Najlepiej jeśli te przymiarki odbędą się w dniach od 8 do 12 kwietnia lub po świętach Zmartwychwstania Pańskiego.

3. 11 maja o godz. 11:00  Msza rocznicowa – dzieci przychodzą w strojach apelowych (nie w albach).

4. Po Mszy Św. Caritas zaprasza do kupowania własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na osoby potrzebujące z naszej parafii. Caritas  również rozprowadza  świece wielkanocne- 6 zł. Parafialne Koło Caritas organizuje wielkanocną zbiórkę żywności.

5. Caritas diecezjalne  organizuje kolonie letnie w lipcu – 8 dni (Świętajno, Orzysz) dla dzieci i młodzieży w wieku 10- 16 lat . Mamy 5 miejsc, prosimy o zgłoszenia do 10 kwietnia.

6. W środę 9 kwietnia Msza z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00, po niej modlitwa i rozważanie męki Pańskiej.

7. Zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki przy gazetach.

8. Zachęcam do zrobienia Palm na Niedzielę Palmową (zwłaszcza dzieci). W niedzielę palmową odbędzie  się akcja 'Bilet dla brata’ prowadzona przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Ma ona na celu wesprzeć finansowo młodzież ze Wschodu, aby mogła spotkać się z Ojcem Świętym w Krakowie w 2016 roku. Będą mieli także szanse poznać nasz piękny kraj oraz urokliwe tereny naszej diecezji. Zbiórkę do puszek będą prowadzili wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Pieniądze będą zbierane po Mszy świętej o godzinie 11.00 oraz 17.00.

9. W środę 02 kwietnia 2014roku, w 9 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Szukałeś nas Janie Pawle II – pamiętamy, dziękujemy”. Po wysłuchaniu wszystkich pięknych, wzbudzających zachwyt, momentami tęsknotę i podziw wierszy komisja wybrała  najlepszych recytatorów:

w kategorii klas III – IV

1. Damian Żywno – kl. III – SP nr 5

2. Wiktoria Rosińska – kl. IV – SP nr 2

Marcin Klimach – kl. III – SP nr 5

3. Michał Minarowski – kl. III – SP Mrozy Wielkie

W kategorii klas V – VI

1. Sandra Długołęcka – kl. VI – SP nr 2

2. Wojciech Wilczyński – kl. VI – SP nr 9

3. Oliwia Kruszewska – kl. VI – SP nr 9

Kacper Kopyciński – kl. V – SP nr 3

10. Opłaciłem na kaplicę i bibliotekę seminaryjną WSD po 1 zł za wiernego, czyli kwotę 2950 zł.

11. Przy rekolekcjach złożyliśmy ofiarę na kościół w Chełchach 1500 zł.   Bóg zapłać za ofiarę na nasz kościół ofiarodawcom:  250 zł.

12. W najbliższy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy pomniku Jana Pawła II. Niesiemy krzyż jako parafia do I Stacji Drogi Krzyżowej. U nas w kaplicy o 16.30 również będzie dla tych, którzy nie mogą brać udział w miejskiej.