IV Niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014.

1.  Jutro w poniedziałek o 17.00 kolejny VI dzień Nowenny do Jana Pawła II. Zapraszam do udziału.

2. W środę 2 kwietnia kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II.  Msza św. o godz. 17.00 zapraszam do ucałowania relikwii.

3.  Zachęcam do nabycia świecy paschałków na stół wielkanocny. Koszt 6 zł na rzecz najuboższych.

Parafialne koło Caritas organizuje kiermasz świąteczny na rzecz potrzebujących, jeśli są osoby,które mają talent, tworzą jakieś rękodzieło i mogłyby je ofiarować na kiermasz,zapraszamy.

4. Zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki przy gazetach. Niech każda rodzina może nawet skromny, ale niech złoży datek na kwiaty i udekorowanie grobu.

5. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja od 15.00 w I piątek i Sobotę.

6. Zachęcam wysłuchania konkursu pieśni o Janie Pawle II za tydzień 6 kwietnia  (rozpoczęcie o godz 9.15)

7. Nabożeństwa Gorzkich Żali dziś o 16.30. W piątek   w kaplicy nie będzie Drogi Krzyżowej, ponieważ w tym dniu odbędzie się Droga Krzyżowa na  ul. Jana Pawła II po osiedlu. Rozpoczęcie o 18.50 w kościele św. Rafała Kalinowskiego, zakończenie u nas w kaplicy. Zachęcam do czynnego udziału.

8. Po Mszy o 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej i rodziców młodzieży do bierzmowania.

9. W ramach przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II młodzież I LO ma zaszczyt przedstawić spektakl p.t. „Przed sklepem Jubilera” na podstawie dramatu Karola Wojtyły.

Inscenizacja odbędzie się 10 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie, której celem jest podkreślenie wartości Sakramentu Małżeństwa. Koszt 10 zł. Dochód z akcji będzie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako żywy pomnik bł. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach.

Niżej wszystkie terminy:

9 kwietnia g. 12.00 – Premiera głównie dla I LO i zaproszonych gości

10 kwietnia g. 13.00 – występ dla uczniów innych szkół.

10 kwietnia g. 19.00 – występ dla mieszkańców Ełku i okolic