V Niedziela Zwykła–7 lutego 2016 r.

1. Środa ( 10 lutego) – Środa Popielcowa, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Ten dzień jest obowiązkowym dniem pokuty i należy zachować post ścisły. Msze Święte o godzinie 8:00. 17:00 i 18.30.
Rozpoczynając czas Wielkiego Postu pamiętajmy o podjęciu wyrzeczeń wielkopostnych. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. W ubiegłym tygodniu na ogrzewanie zebraliśmy 1100 zł – Bóg zapłać. Koszt opłaty za ogrzewanie za styczeń wyniósł 950 zł.

4. Zapraszam na Msze świętą i modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała w najblizszy czwartek 11.02 o godz. 19.00. Zachęcam do składania indywidualnych intencji modlitewnych do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zostaną one objęte dodatkową modlitwą indywidualną.

W czwartek przypada dzień chorych zapraszam wszystkich chorych na Mszę św. na godz. 17.00. Udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

5. Bóg zapłać tym, którzy pomogli posprzątać świątynię w ubiegły wtorek. Za tydzień podsumowanie kolędy.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. W roku 2016 r. przydzieliłem wspólnotom dekoracje kaplicy, jako odpowiedzialne:

Na Wielki Post – Róża Różańcowa pw. św. Jana Pawła II
Grób i ciemnica – Gloriosa Trynita + Akcja Katolicka
Nabożeństwo majowe – Ruch Rodzin Nazaretańskich
Nabożeństwo październikowe – Ruch Rodzin Nazaretańskich
Wszystkich Świętych – listopad – Róża Różańcowa rodziców za dzieci
Wieniec adwentowy – Róża Różańcowa św. Faustyna
Boże Narodzenie – szopka – Odnowa w Duchu Św.
8. Dzisiaj obchodzi imieniny bp. Romuald Kamiński – biskup pomocniczmy pamiętajmy w modlitwie.
9. Bóg zapłać ks. Dariuszowi Kruczyńskiemu – Dyrektorowi Caritas Diecezji Ełckiej.za pomoc dzisiejszej niedzieli
10. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy pomagali przy realizacji wypoczynku dla dzieci pt. Ferie z Kucykiem. Szczególne podziękowania władzom naszego miasta Ełk za okazane wsparcie finansowe.