V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021 r.

1. Można składać wnioski do naszego katolickiego przedszkola „U Loka” na przyszły rok przedszkolny 2021/2022. Liczba miejsc ograniczona,(obecnie 140 dzieci uczęszcza) a już wpływają wnioski. Zainteresowanych zapraszam na stronę internetową przedszkola.
  2. W dniu dzisiejszym spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunijnych i rodziców na Mszy św. o godz. 10.00. Przypominam o poświęceniu medalików dla dzieci, które odbędzie się 20 lutego (sobota) o godz.17.00.
  3. Bóg zapłać za ofiarę kolędową na kościół 300 zł i wpłaty dokonywane na konto parafii.W związku z zainteresowanie, tą formą wsparcia podaję konto parafii: 85 2030 0045 1110 0000 0237 1680 i równocześnie wywieszę w kruchcie naszej kaplicy.
  4. Po zasięgnięciu opinii jak wygląda forma kolędy w innych parafiach i jakie są propozycje parafian proponuję następującą formę:
    1. Każda rodzina w parafii otrzymała list od proboszcza z propozycją modlitwy kolędowej w domu. Sprawdźmy skrzynkę pocztową. Zachęcam, aby skorzystać z propozycji. Cały obrzęd kolędowy jest szczegółowo opisany. Najlepiej uczyńmy to w dniu Mszy św. , czy też do 3 dni później.
    2. Każda rodzina otrzymała harmonogram nabożeństw i Mszy św. kolędowych w intencji mieszkańców danej ulicy. Przez tydzień, od poniedziałku do soboty, od 16.15 będzie w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu  (w trakcie różaniec i litania do św. Józefa). Proszę, aby rozważania i różaniec jedna czy kilka osób prowadziły z danej ulicy.
    3. Mszę świętą w intencji błogosławieństwa w rodzinie, czy za zmarłych, gdy zamawiamy postarajmy się z miesiąc wcześniej. Łatwiej będzie ustalić datę. Jeśli zaś sprawa pilna to oczywiście nie czekajmy.
  5. W kruchcie wywieszony jest harmonogram nabożeństw i Mszy św. kolędowych poszczególnych ulic parafii.
  6. Za cały miesiąc w styczniu za ogrzewanie kaplicy zapłaciliśmy 1180 zł.
  7. W czwartek przypada 11 lutego Światowy Dzień Chorego – MB z Lourdes i jest możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych dla osób chorujących i w podeszłym wieku.
  8. Warsztaty artystyczne „Wyspa Sztuki” dla klas: 0 – III i IV – VIII. Zajęcia w piwnicy Domu Parafialnego. (lepienie z gliny, nauka malowania na szkle, nauka rysunku) Szczegóły plakat.