Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

 1. Już w tym tygodniu w środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ograniczenie ilościowe, raz do syta i dwa razy by zaspokoić głód). Zapraszam tego dnia na Eucharystię, aby dać posypać głowę popiołem. Pamiętajmy też o wyrzeczeniach wielkopostnych i nabożeństwach wielkopostnych (drogi krzyżowej i gorzkich żali). Porządek Mszy św. w tym dniu: o godz. 7.15, 17.00 i 18.30
 2. W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
 3. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach:
  – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, można też indywidualnie w kościele, czy też domu odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej.
  – Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę
  Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Przypominam, że trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” na nowy 2021-2022 rok.
 5. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali od 3 niedzieli Wielkiego Postu – 7,8,9 marca 2021 r., które wygłosi ks. Marek Barszczewski. Dzisiejsza taca przeznaczona na prowadzone prace budowlane.
 6. Przypominam o poświęceniu medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii, które odbędzie się 20 lutego (sobota) o godz.17.00 i możliwości nabycia modlitewników – 18 zł.
 7. Za tydzień 21 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Przynosimy zeszyty formacyjne.
 8. Zakończyliśmy tydzień kolędowy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę (adorację i Mszę św.) i złożone ofiary kolędowe. Kto jeszcze nie pomodlił się rodzinnie w domu zachęcam, aby to uczynił w tym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę kolędową na kościół i na kolędę oraz za wpłaty dokonywane na konto parafii 85 2030 0045 1110 0000 0237 1680. Za tydzień postaram się podsumować.
 9. Warsztaty artystyczne „Wyspa Sztuki” dla klas: 0 -III i IV-VIII. Zajęcia w piwnicy Domu Parafialnego. (lepienie z gliny, nauka malowania na szkle, nauka rysunku) Szczegóły plakat.