Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VI NIEDZIELA ZWYKŁA –11 luty 2018 r.

1. Już w tym tygodniu w środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ograniczenie ilościowe, raz do syta i dwa razy by zaspokoić głód). Zapraszam tego dnia na Eucharystię, aby dać posypać głowę popiołem. Pamiętajmy też o wyrzeczeniach wielkopostnych i nabożeństwach wielkopostnych (drogi krzyżowej i gorzkich żali).
Porządek Mszy św. : o godz. 7.15, 17.00 i 18.30

2. Za dwa tygodnie w III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr Wojciech Kotarki- dyrektor wydziału katechetycznego diecezji ełckiej.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek
– Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która odbędzie się w środę popielcową14 lutego, po Mszy św. o godz. 18.30. Po Adoracji możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. Planujemy przy parafii założyć drużynę zuchową z dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, ewentualnie rok młodszych lub starszych. Pierwsze spotkanie 17.II. 2018 r. w sobotę o godz. 10.00 w przedszkolu w harcówce. Prowadzić będzie dh Maciej Graczewski pod okiem opiekuna dh. hm. Marianem Podleckim – emerytowanego nadleśniczego nadleśnictwa Rajgród.

5. Spotkanie członków rady paraparafialnej w I niedzielę wielkiego postu o godz. 18.00 w przedszkolu. Zapraszam serdecznie.

6. Posuwają się prace budowlane przy budowie Domu Parafialnego. Zalano ławy fundamentowe i przygotowujemy zbrojenie ścian piwnicy.

7. Za ubiegły miesiąc zapłaciłem 1170 zł za ogrzewanie kaplicy.

8. Przypominam, że trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” na nowy 1018-2019 rok.