Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU–18 luty 2018 r.

1. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek
– Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę
Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Wspólnota Nieustanna Nowenna Uczniów Chrystusa zaprasza 19 lutego jutro na Mszę św. do Ducha Świętego na wspólną modlitwę 16.45 i Mszę św.

3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci chętnych do zuchów. Planujemy przy parafii założyć drużynę zuchową z dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, ewentualnie rok młodszych lub starszych.

4. Spotkanie członków rady paraparafialnej dzisiaj w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w przedszkolu. Zapraszam serdecznie.

5. Za tydzień taca przeznaczona na ogrzewanie świątyni.

6. W dniach 24 – 25 lutego na Osiedlu Jeziorna, w pobliżu hali sportowo-widowiskowej, odbędzie się wydarzenie sportowe – bieg z przeszkodami. Organizatorzy zwracają się z prośbą o wyrozumiałość w kwestii drobnych utrudnień, które mogą pojawić się w tych dniach na osiedlu. Konrad Siemienkiewicz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

7. Przypominam, że trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” na nowy 1018-2019 rok.

8. Wspólnota Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku, serdecznie zaprasza na „Spotkanie o Bożym Miłosierdziu” w 87 rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego, w czwartek 22 lutego na godzinę 16:30 do kaplicy Domu Samotnej Matki Caritas ul. Ks. prał. M. Szczęsnego 1.

9. Parafia pw. Świętego Jana Pawła II w Ełku i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do udziału w Rodzinnym Konkursie literackim dla szkół podstawowych oraz plastycznym dla przedszkolaków (pięcio i sześcio latków), pod hasłem: Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyzny.

Prace należy złożyć do 1 kwietnia 2018 roku w biurze Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” lub do katechetów w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku (p. M. Chaberek, p. M. Lubartowicz). Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018 roku w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ełku, po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11:30. Więcej informacji na temat konkursu na plakatach i na stronie www.faustyna.pl

10. Możemy już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki.