Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lutego 2020 r.

 1. Już w tym tygodniu w środę 26 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ograniczenie ilościowe, raz do syta i dwa razy by zaspokoić głód). Zapraszam tego dnia na Eucharystię, aby dać posypać głowę popiołem. Pamiętajmy też o wyrzeczeniach wielkopostnych i nabożeństwach wielkopostnych (drogi krzyżowej i gorzkich żali). Porządek Mszy św. : o godz. 7.15, 17.00 i 18.30
 2. Za tydzień z naszej parafii po Mszy św. o 8.00 harcerz podharcmistrz Rafał Kozikowski ruszy jako pielgrzym do grobu św. Jana Pawła II przez Wadowice do Rzymu w intencji obrony życia poczętego oraz powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni.
  Dziś zbieramy po Mszy św. ofiary jako wsparcie pielgrzyma. Z tyłu w kruchcie są też karteczki na których można wpisać swoją intencję, która będzie powierzona podczas pielgrzymki w modlitwie i zaniesiona do grobu naszego Patrona.
  Bóg zapłać za życzliwość.
 3. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach:
  – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek
  – Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę
  Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Przypominam, że trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” na nowy 2020-2021 rok.
 5. Peregrynacja Figury MBF od 23 lutego odwiedzi mieszkańców ul. Bp. Samsela 4. Odpowiedzialna pani Ania Organistka.
 6. Kurs przedmałżeński 28,29 luty i 1 marca. Zapraszam…..