Wycieczka- CZĘSTOCHOWA – KRAKÓW – ŁAGIEWNIKI – ZAKOPANE – WADOWICE

17:00 – Zakwaterowanie, obiadokolacja

18:00 –  Droga Krzyżowa na Dróżkach Kalwaryjskich, czas wolny

21:00 – Odpoczynek

Kalwaria Zebrzydowska – położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu. W 1602 r. dokonał on fundacji klasztoru i kalwarii. Kalwaria to tętniące miejsce kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej. Ważną posługą bernardynów w tym miejscu jest również sakrament pokuty.

2 dzień:

07:00 – Śniadanie

08:00 – Przejazd do Krakowa

09:00 – Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

11:00 – Przejazd do Krakowa – Łagiewnik

12:00 – Zwiedzanie Centrum Jana Pawła II, modlitwa. Następnie przejazd do Centrum Miłosierdzia Bożego.

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, zwiedzanie, czas wolny.

18:00 – Przejazd do Czarnej Góry, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma

19:30 – Obiadokolacja, czas wolny, nocleg

3 dzień:

07:00 – Śniadanie

08:00 – Przejazd do Zakopanego, całodzienny pobyt w Zakopanem m.in. Krupówki, Krzeptówki, Kuźnice – Pustelnia Brata Alberta

12:00 – Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, dalsze zwiedzanie, czas wolny

17:00 – Powrót do Czarnej Góry

18:00 – Obiadokolacja, spacer po urokliwej, górskiej okolicy

22:00 – Odpoczynek

4 dzień:

06:00 – Śniadanie

07:00 – Przejazd do Wadowic,

09:00 – Nawiedzenie Bazyliki, Msza Święta, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Ojca Świętego Jana Pawła II,

zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, czas wolny na kawę i tradycyjne kremówki

13:00 – Przejazd do Skarżysko – Kamiennej – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, modlitwa

16:30 – Obiad

17:30 – Droga powrotna

23:00 – Przyjazd do Ełku

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II  – muzeum domu rodzinnego papieża Jana Pawła II mieszczące się w Wadowicach obok Bazyliki Ofiarowania NMP, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami. Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. Muzeum zwiedzane jest przez około 250 tys. turystów rocznie.

Świadczenia:

– przejazd autokarem klasy turystycznej

– ubezpieczenie NNW

– wyżywienie wg programu

– opieka pilota

– przewodnik miejscowy

– noclegi w Domu Pielgrzyma

– bilety wstępu

Organizator zastrzega prawo do zmian programu z powodu przyczyn niezależnych.