XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020 r.

1. W sobotę i niedzielę (20-21 czerwca) przeżyliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
    Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci, którzy przyczynili się do piękna przeżyć tej uroczystości, za dekoracje, za zaangażowanie.
  2. W imieniu wspólnoty parafialnej – serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za piękne dary ołtarza, który bezpośrednio są używane do Mszy świętych:
    • lichtarze i świece ołtarzowe
    • krzyż ołtarzowy
    • podstawa pod mszał
    • zestaw nowych lekcjonarzy (sztuk 9)
  3. Przypominamy, że epidemia koronawirusa nie ustaje i nadal obowiązują nas zasady ochrony sanitarnej. W przypadku dużej ilości ludzi przed kościół możemy wynieść ławeczki i tak uczestniczyć we Mszy św. Zostały zniesione limity wiernych w kościele, ale trzeba zachować odpowiedni dystans i pamiętać o noszenia maseczek zakrywających usta i nos.
  4. Za tydzień 28 czerwca wybory prezydenckie zachęcam do spełnienia obowiązku obywatelskiego i udziału w wyborach. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o tym wydarzeniu. Wybierajmy osobę prawą, która będzie stać na straży systemu wartości, który od wieków kształtował naszą Ojczyznę. Święci patronowie naszego narodu niech czuwają nad wyborami.