XIX Niedziela Zwykła – 10 sierpnia

1.  W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy świętych niedzielny: 8.00,11.00,17.00. W tym dniu modlimy się za naszą Ojczyznę. Podczas każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie kwiatów, ziół, zbóż i owoców. Zachęcamy do wykonania zielnych bukietów, których poświęcenie jest zewnętrznym znakiem naszej wdzięczności Bogu za tegoroczne plony i owoce ziemi. W tym dniu post nie obowiązuje i jest to uroczystość kościelna nakazana.

2. 15 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Akcji Katolickiej i osób, które zechciałyby  zaangażować się w festyn rodzinno- patriotyczny planowany na 31 sierpnia w niedzielę.

3. 6 września w sobotę planowany jest rajd rowerowy Szlakiem Papieskim z Ełku do Rajgrodu.

4. Zachęcam do udziały w pieszej pielgrzymce z Ełku do Grabnika na uroczystości odpustowe. W tym roku 24 sierpnia w niedzielę. Wyjście o 9.00 sprzed Katedry.

5. Planowana 13 września  pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej organizowane przez Róże Różańcowe. Zachęcam do udziału.