XX Niedziela Zwykła – 17 sierpnia

1.  Parafia św. Wojciecha w Rydzewie złożyła ofiarę 1150 zł. Bóg zapłać za ofiarę.

2. Zleciłem wykonanie projektów budowlanych plebanii i przedszkola. Koszt będzie wynosił ok. 35 000 zł. Zaoszczędzone ofiary zebrane przy niedzielnych tacach, czy ofiary złożone indywidualnie przeznaczamy na ten cel. Bóg zapłać za życzliwość i okazywane wsparcie.

3. Pan Norbert Hofman z Suwałk  ofiarował na rzecz naszej parafii 2 000 zł. Przygotowuje mi skład książki, za którą zrzekł się opłaty przekazując ją na naszą parafię. Polecamy ofiarodawcę  Panu Bogu i opiece św. Jana Pawła II.

4. Przypominam: 31 sierpnia 2014 r. w parafii Akcja Katolicka organizuje Festyn rodzinno – patriotyczny. Program: Msza św. Godz. 11.00 ,konkurs patriotyczny: historyczny, plastyczny dla dzieci, pieśni patriotycznej – zgłaszamy się do p. Mariusza Laskowskiego i Pani Organistki. Planowane: ognisko, kiełbaska, ciasta, dmuchawce, przedstawienie pamiątek rodzinnych historyczno – patriotycznych. Wspólnotę Różańcową proszę o upieczenie ciast.

5. Zachęcam do udziały w pieszej pielgrzymce z Ełku do Grabnika na uroczystości odpustowe. W tym roku 24 sierpnia w niedzielę. Wyjście o 9.00 z przed Katedry.

5. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej 13 września (Sobota) organizowane przez Róże Różańcowe. Koszt 80 zł. Zapisy i wpłaty u Pani Zalatorek i w zakrystii. Najprawdopodobniej odwiedzimy również: Pratulin (Miejsce męczenników podlaskich) jak również Sanktuarium Świętej Wody pod Białymstokiem.

6. Pielgrzymka rowerem Szlakiem Papieskim z parafii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Rajgrodzkiej – Królowej Rodzin : 6 wrześnie ( sobota). Godz. 9.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Patrona i ruszamy Szlakiem Papieskim. Koszt powrotu z Rajgodu 25 zł.