XIX NIEDZIELA ZWYKŁA- 22 października 2017 r. Uroczystość odpustowa.

1. Zbliża się miesiąc listopad w którym w sposób szczególny polecamy naszych bliskich zmarłych.

Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia w kopertach kartki :
– na wypominki jednorazowe za zmarłych (wypisujemy wszystkich naszych zmarłych,
– na Mszę Nowennową za zmarłych – ( w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych w ostatnim czasie) przez 9 kolejnych dni od 1 do 9 listopada będziemy modlili się w dziewięciu Mszach Świętych połączonych z nieszporami żałobnymi o godz. 17.00 za poleconych naszych bliskich zmarłych prosząc dla nich o dar Nieba. Składamy kartki z wypominkami u księdza Proboszcza w zakrystii lub wrzucamy do skrzyni, możemy wrzucić na tacę.

2. Zapraszam na nabożeństwa październikowe o godz. 16.30.
Modlitwie różańcowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :
22. (niedziela) – Wspólnota Gloriosa Trynita
23. poniedziałek dzieci
24. wtorek – Ruch Rodzin Nazaretańskich
25. środa – dzieci
26. czwartek – Pracownicy Katolickiego Przedszkola ” U Lolka” z rodzinami
27. piątek – harcerze
28. sobota –rada parafialna
29. niedziela –Wspólnota Gloriosa Trynita
30. poniedziałek – dzieci
31 wtorek – róża różańcowa św. Faustyny

3. Przypominam deklaracje kandydaci do bierzmowania przynoszą z rodzicami po dowolnej Mszy św. niedzielnej.

4. Podczas sumy odpustowej w V lece funkcjonowania parafii poświęcimy nowy obraz Matki Bożej Matki Kościoła. Obraz jest kopią prastarej ikony znajdującej się w Bazylice św. Piotra. Namalował malarz prof. Valenty z Białorusi. Ufundowała obraz pani Halina Gęślicka. Bóg zapłać.
Poświęcimy również nowy feretron do procesji z wizerunkiem św. Stanisława Kostki i św. Rity ufundowany przez rodzinę Lemańskich z Kolna oraz Róże Różańcowe Rodziców za dzieci św. Stanisława Kostki oraz św. Rity. Bóg zapłać.

5. W najbliższą sobotę, obchodzimy wspomnienie św. Szymona i św. Judy Tadeusza. Polecam się modlitwie.

6. Widzimy laureatów konkursu plastycznego międzyprzedszkolnego o św. Janie Pawle II. Zachęcam do obejrzenia.

7. Sprawozdanie z rozstrzygnięcia Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Święty Jan Paweł II i dzieci”
Po raz trzeci w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” został zorganizowany Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II i dzieci”. Celem konkursu było m.in.: przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża Polaka, integracja nauczycieli, rodziców i dzieci wokół wartości wychowawczych zawartych
w papieskim nauczaniu, rozbudzanie twórczej postawy przedszkolaków oraz kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji.
Na konkurs wpłynęło 39 pięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci 3, 4, 5
i 6-letnie z ełckich przedszkoli.
Dnia 18 października 2017 r. komisja konkursowa w składzie:
p. Jerzy Romanowski – nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe – przewodniczący jury,
p. Jolanta Waszkiewicz – wicedyrektor ds. administracyjnych w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku,
p. Kamila Dzierżyk – nauczyciel w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu
„U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku.
wyłoniła laureatów.
Komisja konkursowa oceniała: interpretację tematu, pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę i samodzielność wykonania.
Kategoria 3-4 latki:
Sebastian Jagłowski – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”
Klaudia Czarnecka – Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy”
Blanka Żabicka – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka”
Wyróżnienie:
Maciej Pawłowski – Niepubliczne Przedszkole „Promyk”
Kategoria 5-6 latki:
Amelka Kosak – Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”
Oliwia Aleksiejczyk – Miejskie Przedszkole „Bajka”
Julia Kruszko – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”
Wyróżnienie:
Iliia Skachkov – Niepubliczne Przedszkole „Baśniowy Las”

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym, ich rodzicom i opiekunom. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że nasz patron św. Jan Paweł II jest dumny z pokolenia małych Polaków, o których mówił: „ …. dzieci, są wiosną rodziny |
i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”. Dziękujemy nauczycielom, którzy swoim wychowankom przekazują wartości wychowawcze zawarte w papieskim nauczaniu.
Organizatorzy Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II
i dzieci”: