Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 15 października 2017 r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 16.30. Szczególnie dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę lub w inne dni tygodnia.
Modlitwie różancowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :

15.X.(niedziela) – Róża Różańcow Rodziców za dzieci św. Rity
16.X Dzieci
17.X (wtorek) – Szafarze Nadzwyczajni Najświętszego Sakramentu
18.X (środa) Dzieci
19.X (czwartek) Róża Różańcowa Rodziców za dzieci św. Stanisława Kostki
20.X (piątek) – harcerze
21.X (sobota) -Róża różańcowa św. Jana Pawła II
22.X ( niedziela) – Gloriosa Trynita

2. Dnia 21 października 2017 r. przeżywać będziemy Kongres Misyjny – Stacja Dorosłych. Kongres rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Po Mszy św., manifestując „Kościół w drodze”, przejdziemy do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. św. M. M. Kolbe 11, 19-300 Ełk ), gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-misyjne. Spotkanie zakończy się nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia ok. godz. 15.30.

3. W dniu dzisiejszym 15 października zapisy na zajęcia gitarowe (nauka gry na gitarze). Zapraszamy dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 5 – 15 lat. Koszt zajęć dzieci które chodziły w tamtym roku 20 zł miesięcznie (osoby które miały najlepsze oceny i wzorowa frekwencję za darmo) forma obiecanej nagrody. Reszta osób zajęcie 40 zł miesięcznie zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu po 1 godz lub 1 raz w tyg 1 godz i 30 min godziny i dni spotkań do ustalenia na spotkaniu organizacyjnym które odbędzie się 15.10.2017 r. po Mszy św. o godz. 10.00.

4. 16 października MBF po Mszy wieczornej ruszy do mieszkańców bloku Matki Teresy z Kalkuty nr 5. Każdego dnia ofiarujemy modlitwę Zdrowaś Maryjo w intencji peregrynacji.

6. Za tydzień uroczystości odpustowe. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II. Kazanie wygłosi ks. dr. Stanisław Jóźwiak. Zapraszam serdecznie na sumę parafialną z procesją wokół kaplicy.

7.Zbliża się listopad, po Mszach św. można już zabrać kartki na wypominki za zmarłych i na Mszę świętą nowenową.

8. Brakuje obrazu MB Matki Kościoła ponieważ został namalowany nowy przez malarza z Białorusi. Zostanie zawieszony na uroczystości odpustowe. Każdego dnia po Mszy św. o 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II . Zapraszam do udziału zwłaszcza tych, którzy mają szczególne intencje.

9. Mam propozycję. Jeśli ktoś chciałby ofiarować obraz portretowy błogosławionych naszej diecezji (bł. Marianny Biernackiej, bł. Sergii Juli Rapiej, bł. Eugenii Kanizji Mackiewicz) do kaplicy a docelowo do kościoła to jest taka możliwość. Koszt 300 Euro.

10. Zapraszam wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych 29 października w niedzielę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 a następnie w Katolickim Przedszkolu odbędzie się bal. Należy przebrać się za dowolnego świętego.
11. W czwartki października przesłuchania do Mały Gospel – chór dziecięco młodzieżowy na ulicy Słowackiego 26, Ełk.