XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2015 r.

1.      Dzisiaj po Mszach ofiary do puszek przeznaczone są na Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

2.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego przedszkola katolickiego:

• -Karwowski Józef z ul. Wielkanocnej 100 zł
  • -Rodzinie Milewskich – 500zł
  • -Sulewskiej Jadwidze z ul. Godzieńskiej 100 zł
  • -Karwowskiej Agnieszce z Ul. Wielkanocnej 50 z
  •   Rodzinie Laskowskich z ul. Matki Teresy z Kalkuty – 400 zł

3. Trwają zapisy na XXIII Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 28 lipca z Ełku a dochodzi 11 sierpnia do Częstochowy. Dzisiaj w katedrze o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Podobnie jak w ubiegłe lata organizowana będzie autokarowa pielgrzymka na ostatni etap pielgrzymki pieszej. Wyjazd 10 sierpnia o godz. 19.00 z placu przy Katedrze, dotarcie do Mykanowa (20 km od Częstochowy)  oraz możliwość przejscia ostatniego etapu z całą grupą, całodzienne czuwanie, powrót 12 sierpnia nad ranem. Koszt 90 zł. Zapisy oraz więcej informacji w Katedrze.

4.  Tydzień Bezpiecznego Kierowcy: 19-26 lipca 2015 r.  W Tygodniu św. Krzysztofa – patrona kierowców, apelujemy wraz Policją o ostrożną rozważną jazdę i prosimy, aby tak potem zostało na co dzień. Dzięki temu,wszystkim po polskich drogach będzie podróżowało się bezpieczniej. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Polsce. Akcja Tydzień Bezpiecznego Kierowcy jest jednym z elementów XVI Tygodnia św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

6. W sobotę św. Krzysztofa po Mszy św. O 17.00 poświęcenie wszystkich pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

7. Bóg zapłać kobietom, które w tygodniu pomagały sprzątać sale przedszkola.