XV NIEDZIELA ZWYKŁA- 12 lipca 2015 r.

1. 18 lipca (sobota)  Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Wyjazd 9.00. Koszt 15 zł.(Zapisy w zakrystii)

10.30 – Przywitanie pielgrzymów przez Kustosza Sanktuarium

10.45 – Konferencja

11.45 – Różaniec

12.30 – Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego i Akt zawierzenia Matce Bożej

14.00 – Agapa

15.00 – Droga Krzyżowa, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego

Proszę już decydować się.

2.  Są jeszcze wolne miejsca na obóz prowadzony metodą harcerską dla chętnych. Termin 28 lipca do 6 sierpnia .

3. Gościmy stypendystów Dzieła Nowego Tysiaclecia wraz z kierownikiem ośrodka ks. Konradem Sękiem, pochodzący z parafii pw. NMP w Gołdapi.

4.  Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. będzie  możliwość wejścia na budowę przedszkola i  obejrzenia sal. Polecam modlitwie prowadzone prace i osoby zaangażowane.

5. Za tydzień ofiary zbierane do puszek przeznaczone zostaną na Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.

6. Bractwo Motocyklowe God Raiders zaprasza do udziału w programie Rajdu Motocyklowego Szlakiem Papieskim.

18 lipca – sobota

godz. 17.00 – Msza święta ( z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II)
godz. 18.30 – kawalkada ulicami miasta Ełk
godz. 19.30 – Koncert zespołów przed katolickim przedszkolem ” U Lolka” na osiedlu Barank
  (Efata, Gloriosa Trynita z Łomży)

19 lipca – niedziela

godz. 8.00 – Msza św. na rozpoczęcie Rajdu pod przewodnictwem Księdza Bp. Romualda Kamińskiego i poświęcenie figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (ufundowanej przez Bractwo Motocyklowe God Raiders – Ełk)

Bóg zapłać ks. prał. Potrowi Łuńskiemu za inicjatywę pozyskania bardzo pięknego wizerunku Matki Bożej. Niech Matka Boża otacza swoim płaszczem: Bractwo Motocyklowe, Wiernych udających się do świątyni, dzieci i pracowników przedszkola, dzieci uczące się w naszej szkole, ale także otacza opieką całą naszą parafię oraz miasto.

godz. 10.00 –  wyjazd na trasę Rajdu Ełk- Rajgród- Studzieniczna- Mikaszówka- Sejny – Wigry

7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego przedszkola katolickiego:
– Ciborowskiemu Marianowi z ul. Jana Pawła II – 200 zł
– Rodzinie Kochanowskich z ul. Wielkanocnej – 500zł