Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA- 28 lipca 2019 r.

1. Za tydzień w niedzielę 4 sierpnia w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE . To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Podczas mszy krótkie świadectwo współorganizatora wydarzenia „Różaniec do Granic”. Projekcjaodbędzie się o godz. 18.00 (po ostatniej mszy świętej). Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przez całą niedzielę po każdej mszy świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy”.

2. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I Czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania, w I piątrk i I Sobotę miesiąca od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 17.00

3. Dziś w niedzielę wyruszyła pielgrzymka piesza do Częstochowy. Informujemy, że osoby które chciałyby dołączyć do grupy na ostatni dzień pielgrzymowania mają taką możliwość. Organizowany jest wyjazd. Autokar wyjedzie 10 sierpnia o godz. 22 spod Katedry. Program jest następujący: o godzinie 5 rano wyjście grup z Mykanowa, o godzinie 11 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, następnie od godziny 12.30 do 20.30 czas do własnego zagospodarowania, o godzinie 21 Apel Jasnogórski, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Około godziny 23 powrót do Ełku. Zapisy u księży wikariuszy w Katedrze. Koszt wyjazdu to 130 zł.

4. W tygodniu obchodziliśmy 25 lipca św. Krzysztofa patrona Kierowców możliwość poświęcenia pojazdów po Mszach świętych. Ofiary złożone to pomoc misjonarzom w zakupie sprzętu mobilnego. Gromadzimy pojazdy przy figurze Matki Bożej.
5. 24 lipca na bazie harcerskiej „Orle gniazdo” niespodziewanie wraz z harcerzami gościliśmy Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Polecam artykuł i zdjęcia na stronie internetowej diecezji ełckiej oraz wkrótce na naszej parafialnej stronie. Bardzo miłe spotkanie.