Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2017 r.

1. 8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego. Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni. Bp Artur G. Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

2. Mamy zaproszenie na XXIV pielgrzymkę pieszą do Grabnika  w niedzielę 27 sierpnia 2017r. z Placu Katedralnego w Ełku o godz. 9.00. Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania będzie Msza św. odpustowa o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Grabniku. Po Eucharystii pielgrzymi są zaproszeni na wspólną agapę, nad jeziorem.

3. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy za ufundowanie pięknej kustodii do nowej monstrancji . Koszt 1500 zł. Ustawiona jest przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego.

4. W sobotą 26 sierpnia 2017 r. przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Porządek Mszy św. : 8.00 i 17.00.

5. Przypominam, że wywieszony jest harmonogram peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej , która rozpocznie się 8 września 2017 r. Jako pierwszych odwiedzi Matka Boża mieszkańców bloku 7 i 5 Matki Teresy z Kalkuty. Opracowaliśmy książeczkę peregrynacji Figury Matki Bożej po naszej parafii. Kto by chciał mieć na pamiątkę własną książeczkę 15 zł do nabycia w kruchcie lub zakrystii.