Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA– 27 sierpnia 2017 r.

1. Wczoraj 26 sierpnia na Jasnej Górze miały miejsce główne obchody 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcam do zapoznania się z relacjami internetowo telewizyjnymi z tej pięknej uroczystości.

2. Przypominam ,że dzisiaj ruszyła piesza pielgrzymka do Grabnika. Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania będzie Msza św. odpustowa o godz. 13.00.

3. 8 września rozpoczyna peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii.

4. Bóg zapłać członkom róży różańcowej św. Faustyny i św. Jana Pawła II za podjęcie inicjatywy ufundowania ołtarzyka do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Koszt 1000 zł.

5. Uwaga ważna informacja od 1 września zmiana porządku Mszy świętych w parafii. Dodajemy jedną Mszę świętą i będzie w niedzielę 4 msze.
godz. 8.00 – parafialna
godz. 10.00 – z udziałem scholi dla dzieci, w tym dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
godz. 11.30 – suma parafialna, podczas której będzie udzielany sakrament chrztu świętego
godz. 17.00 – parafialna

Dodatkowo w tygodniu na okres próbny będą Msze św. z rana o 7.30 w każdy poniedziałek i piątek tygodnia.

6. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 w intencji dzieci, dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły.

7. Przypominam, że wywieszony jest harmonogram peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej , która rozpocznie się 8 września 2017 r. Jako pierwszych odwiedzi Matka Boża mieszkańców bloku 7 i 5 Matki Teresy z Kalkuty. Opracowaliśmy książeczkę peregrynacji Figury Matki Bożej po naszej parafii. Kto by chciał mieć na pamiątkę własną książeczkę 15 zł do nabycia w kruchcie lub zakrystii. Dodatkowo opracowaliśmy pamiątkową kartę na intencję mszalną z racji peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Można będzie taką kartkę zabrać ze sobą od ministrantów po Mszy św. zwłaszcza mieszkańcy ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 i 5.

8. Informuję, że są wolne intencje mszalne w tygodniu. Z pewnością mamy wiele ważnych spraw i intencji.

9. 1 września I Piątek Miesiąca msza św. o godz. 7.30 i 17.00. Adoracja od godz. 15.00 i spowiedź od godz. 16.15. Zapraszam zwłaszcza dzieci I Komunijne które są w trakcie czy też rozpoczną obejście dziewięciu I Piątków Miesiąca.

10. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do zabrania ze sobą informatora o I Sobotach Miesiąca.