Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA– 3 września 2017 r.

1. Już w najbliższy piątek 8 września Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy peregrynację MBF po rodzinach naszej parafii. Przypominam, że wywieszony jest harmonogram peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszam wszystkich parafian. Jako pierwszych odwiedzi Matka Boża mieszkańców bloku 7 Matki Teresy z Kalkuty. Opracowaliśmy książeczkę peregrynacji Figury Matki Bożej po naszej parafii. Kto by chciał mieć na pamiątkę własną książeczkę 15 zł do nabycia w kruchcie lub zakrystii.
Dodatkowo opracowaliśmy pamiątkową kartę na intencję mszalną z racji peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej. Można będzie taką kartkę zabrać ze sobą od ministrantów po Mszy św. zwłaszcza mieszkańcy ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 i 5.

2. Od 1 września zmiana porządku Mszy świętych w parafii. Dodajemy jedną Mszę świętą i będzie w niedzielę 4 Msze św.
godz. 8.00 – parafialna
godz. 10.00 – z udziałem scholi dla dzieci, w tym dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
godz. 11.30 – suma parafialna, podczas której będzie udzielany sakrament chrztu świętego
godz. 17.00 – parafialna

Dodatkowo w tygodniu na okres próbny będą Msze św. z rana o 7.30 w każdy poniedziałek i piątek tygodnia.

3. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 w intencji dzieci, dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły.

3. Pierwsza zbiórka harcerzy i chętnych do harcerstwa od 4 klasy w piątek o godz. 18.00 w Katolickim Przedszkolu w harcówce.

4. Informuję, że są wolne intencje mszalne w tygodniu. Z pewnością mamy wiele ważnych spraw i intencji.

5. Za tydzień 10 września Akcja Katolicka organizuje festyn rodzinno-patriotyczny po Mszy św. o godz. 11.30 zachęcam do udziału we współorganizowaniu jak i do czynnego udziału. Będzie ognisko, śpiew, zawody konkursy. Zapraszam na 12.30 najmłodszych i najstarszych.

6. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Siostry Karmelitanki z Ełku

7. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy kwotę 400 zł na ofiary wichury w Polsce.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Martyria na nowy miesiąc.

9. I MAZURSKIE WARSZTATY GOSPEL – Warsztaty poprowadzi Adam Kosewski w Ełckim Centrum Kultury 08 – 10 Września 2017. Przewidziane są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 12 roku życia. Bliższe szczegóły: http://eck.elk.pl/wydarzy/mazurskie-warsztaty-gospel/