Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXV Niedziela Zwykła -19 września 2021 r.

1.W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy piękną uroczystość wyniesienia do chwały ołtarzy naszych wielkich rodaków Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej. Dziś w naszej diecezji przeżywamy dzień wdzięczności za nowych błogosławionych naszej Ojczyzny. Już dzisiaj zapraszam 15 października w Ełku w ECK u  na Sympozjum historyczne o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim oraz 18.X.2021 r. na film o Prymasie Tysiąclecia.

2. Planujemy wykonać mały ołtarzyk przy ołtarzu bocznym Miłosierdzia Bożego ku czci bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Za tydzień 26 września po Mszach św. do puszki będzie można złożyć swój datek, czy też do zakrystii na ten cel.

3.W piątek 17 września 57 osób z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Rodzice złożyli ofiarę na parafię w kwocie 4100 zł. Bóg zapłać. Bp. Jerzy Mazur poświęcił dom parafialny. Bóg zapłać za zaangażowanie dosłownie wszystkim. W sposób szczególny firmie Bud Max – Janusza Bondziul, kierownikowi budowy Waldemarowi Nawrockiemu, inspektorowi nadzoru Wiesławowi Bućko. Wkrótce zdjęcia z uroczystości będą na stronie parafialnej zachęcam do obejrzenia.

4.Rodziców dzieci klas trzecich i ósmych prosimy o szczególne zainteresowanie się przygotowaniem swoich synów i córek, odpowiednio do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i do bierzmowania. Rozpoczynają się zapisy na spotkania przy parafii. Proszę to uczynić jak najszybciej.

5.Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów, katechetów, księży i siostry zakonne na diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która odbędzie się w sobotę, 25 września 2021 r. Początek o godz. 10.00

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Martyria i nowy numer naszej parafialnej gazetki.

7.Serdeczne słowa wdzięczności za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty.