Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii.
  2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Porządek mszy św. powszedni.: 7.17 i 17.00
  3. Za tydzień o 10.00 rozpoczęcie roku przedszkolnego naszego Katolickiego Przedszkola „ U Lolka” do którego uczęszcza 130 dzieci, które wychowywane są w duchu umiłowania najwyższych wartości. Zapraszam dzieci ,rodziców, przyjaciół i pracowników.
  4. Zbliża się wreszcie odkładana z powodu pandemii piękna, dla nas Polaków, uroczystość – beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Będzie to 12 września, w przyszłą niedzielę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Podkreślam, że oglądanie w TV przekazu z beatyfikacji nie zastępuje mszy św. Trzeba sobie tak zaplanować pójście do kościoła, by można też obejrzeć przekaz z uroczystości. Z powodu rygorów i obostrzeń nie mogliśmy organizować wyjazdu, by uczestniczyć na żywo.
  5. W przyszłym tygodniu taca niedzielna zostanie przeznaczona na prace wykończeniowe Domu Parafialnego.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych ofiary zebrane do puszek są na rzecz pomocy dla Afganistanu.
  7. Dzisiaj w ECK o 17.00 w amfiteatrze koncert finałowy Warsztatów Gospel. Usłyszymy piękne pieśni chrześcijańskie przygotowane przez Beatę Bednarz wraz z chórem i zespołem.
  8. Proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii Świętej z klas III.