Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA-1 października 2017 r.

1. Od 1 października nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30. Poświęcenie różańców 1 X o godz. 10.00. Szczególnie dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę lub w inne dni tygodnia.
Modlitwie różancowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :
1.X (niedziela) Wspólnota Różańcowa im. Jana Pawła II.
2.X Dzieci
3.X (wtorek) Ruch Rodzin Nazaretańskich
4.X (środa) rada duszpasterska parafii
5.X (czwartek) Dzieci
6.X (piątek) Wspólnota Różancowa im. św. Faustyny
7.X (sobota) – ministranci
8.X.(niedziela) – Róża Różańcow Rodziców za dzieci św. Rity
2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsze spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i rodzicami.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, będą zbierane podpisy pod ogólnopolską obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Akcję prowadzi Fundacja „Życie i Rodzina” w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski.

4. Zapraszamy na wyjazd z Ełku na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei. Wyjazd 26 grudnia br., a powrót 2 stycznia 2018 r. Koszt wyjazdu to 400 zł i 60 euro. Wszelkie informacje możemy odczytać na wywieszonym plakacie.”

5. W związku z decyzją Ojca Świętego Franciszka, który z dniem 14 września br. mianował J. E. ks. Bpa Romualda Kamińskiego Biskupem Koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej przychodzi nam pożegnać Pasterza, który od ponad 12 lat gorliwie wspierał Biskupa Ordynariusza w posłudze duszpasterskiej.
Dnia 5 października w Katedrze Ełckiej pw. św. Wojciecha, o godz. 18.00 bp Romuald Kamiński będzie celebrował uroczystą Mszę św., podczas której jako wspólnota diecezjalna będziemy mieli możliwość wyrazić nasze podziękowanie za wieloletnią posługę Biskupią w diecezji ełckiej i pożegnać Księdza Biskupa przed wyjazdem do Warszawy.

6. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają na obchody św. Faustyny 5 pażdzierniaka na godz. 15.00 do kaplicy w Domu Samotnej Matki.

7. Zapraszam wszystkich członków rady parafialnej 4 pażdziernika 2017 o godz. 18.00 na spotkanie
8. KOMUNIKAT BISKUPA EŁCKIEGO DOTYCZĄCY INICJATYWY „RÓŻANIEC DO GRANIC” W DIECEZJI EŁCKIEJ
W diecezji ełckiej kościołami stacyjnymi stały się wszystkie kościoły parafialne wzdłuż granicy: oraz Katedra ełcka i Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. We wszystkich kościołach stacyjnych naszej diecezji już o godz. 10.30 rozpocznie się konferencja wprowadzająca, a następnie o godz. 11.00 Msza św. Bezpośrednio po Eucharystii  zostanie przeprowadzone Nabożeństwo Eucharystyczne, a po nim rozpocznie się modlitwa różańcowa połączona z pielgrzymowaniem. W tym dniu pragniemy złożyć dar serca na tacę, czy w innej formie jako pomoc rodzinom z Aleppo w Syrii. Spotykamy się na placu Jana Pawłą II i po Mszy procesyjnie idziemy do kościoła pw. św Rafała Kalinowskiego. W procesji będzie uczestniczyć figura peregrymująca Matki Bożej Fatimskiej.