Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 października 2017 r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 16.30. Szczególnie dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę lub w inne dni tygodnia.
Modlitwie różancowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :
8.X.(niedziela) – Róża Różańcow Rodziców za dzieci św. Rity
9.X Dzieci
10.X (wtorek) młodzież do bierzmowania
11.X (środa) Róża Różańcowa Rodziców za dzieci św. Hiacynty i św. Franciszka
12.X (czwartek) Dzieci
13.X (piątek) Odnowa w Duchu Świętego ” Apostołowie Pana”
14.X (sobota) -Czciciele Miłosierdzia Bożego
15.X ( niedziela) – Gloriosa Trynita

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. pierwsze spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i rodzicami.

3. Dzisiaj XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją! po każdej Mszy Świętej, będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tydzień temu czytaliśmy list w tej sprawie.

4. „Zapraszamy na wyjazd z Ełku na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się w Bazylei. Wyjazd 26 grudnia br., a powrót 2 stycznia 2018 r. Koszt wyjazdu to 400 zł i 60 euro. Wszelkie informacje możemy odczytać na wywieszonym plakacie.”

5. 4 października 2017 o godz. 18.00 odbyło się spotkanie rady parafialnej na której :
– przedstawiono projekt z wizualizacją Domu Parafialnego
– przybliżono inicjatywę Izby Pamięci wizyty Jana Pawła II
– przymierzamy się do sukcesywnej wymiany ławek – które docelowo będą w kościele
– omówiono peregrynację figury MBF – 61 procent przyjęło
– omówiono odpust parafialny – 22 października. Kazania wygłosi ks. Dr Stanisław Jóźwiak. Godz. 11.30 procesja

6. Dnia 21 października 2017 r. przeżywać będziemy ostatnią stację, którą będzie Stacją Dorosłych.  Kongres Misyjny – Stacja Dorosłych rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Po Mszy św., manifestując „Kościół w drodze”, przejdziemy do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. św. M. M. Kolbe 11, 19-300 Ełk ), gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-misyjne. Telemostem połączymy się również z misjonarzami i misjonarkami, posługującymi w krajach misyjnych. Spotkanie zakończy się nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia ok. godz. 15.30.
Pragnę także zachęcić Was do kontynuowania tej stacji kongresowej we wszystkich parafiach w niedzielę (22 października), która jest Niedzielą Misyjną.

7. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi które przygotowują się do I Komunii Świętej i rodzicami

8. Za tydzień 15 października zapisy na zajęcia gitarowe (nauka gry na gitarze). Zapraszamy dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 5 – 15 lat. Koszt zajęć dzieci które chodziły w tamtym roku 20 zł miesięcznie (osoby które miały najlepsze oceny i wzorowa frekwencję za darmo) forma obiecanej nagrody. Reszta osób zajęcie 40 zł miesięcznie zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu po 1 godz lub 1 raz w tyg 1 godz i 30 min godziny i dni spotkań do ustalenia na spotkaniu organizacyjnym które odbędzie się 15.10.2017 r. po Mszy św. o godz. 10.00.

9. Pamiętamy z okazji Dania Edukacji 15 X w niedzielę o godz. 10.00 w sposób szczególny pomodlimy się za wszystkich nauczycieli i wychowawców pracowników przedszkola i szkoły. Zaproście wszystkich……

10. 15 października o godz. 10.00 msza św. w intencji Mieszkańców bloku Matki Teresy z Kalkuty nr 7 jako dziękczynienie za peregrynację MBF. 16 października MBF po Mszy wieczornej ruszy do mieszkańców bloku Matki Teresy z Kalkuty nr 5