Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

1. Z przykrością informuję, że w nocy z piątku na sobotę 1-2 X zostały powybijane szybki w oknach naszej kaplicy (naliczyłem 10 szyb). Z pewnością nie był to niechcący. Polecajmy modlitwie zadośćuczynienie za dokonaną profanację w modlitwie różańcowej podczas nabożeństw październikowych i podczas indywidualnego odmawiana różańca. Niestety słyszymy coraz częściej, że krzyż i co religijne przeszkadza. W modlitwie pamiętajmy też o opamiętanie dla sprawcy. Za tydzień taca na dokonanie naprawy uszkodzonych szyb.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 16.30. Różaniec prowadzą wspólnoty według wyznaczonego porządku (wywieszony jest w gablocie)

4.X- poniedziałek  – dzieci
5.X- Wtorek  – wspólnota różańcowa
6.X – środa – dzieci
7.X- czwartek – Odnowa w Duchu Świętym Apostołowie Pana

8.X- piątek – ministranci

9.X – sobota – lektorzy

10.X – niedziela – Akcja Katolicka

3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o 8.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

4. Mamy zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary w katedrze w najbliższy czwartek św. Wojciecha od 7 X godz. 19.00. szczegóły na plakacie………….

5. Salezjański Klub Sportowy Salos Ełk ogłasza nabór na zajęcia sportowe. Szczegóły w kruchcie……

6. Tydzień temu zebraliśmy na ołtarzyk bł. Stefana Wyszyńskiego kwotę : 1000 zł. Kto by chciał jeszcze wesprzeć może to uczynić w zakrystii czy też przelewając na konto parafii.

7. Służyć przy ołtarzu jako ministrant, czy lektor, to nie tylko zaszczyt, ale też formacja sumienia i praca nad sobą. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wejść do grona służących przy ołtarzu Chrystusa.

8.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej

10.Zachęcamy do nabywania prasy ( Martyria nowy miesięcznik)

11. Kurs przedmałżeński 15-16-17 X. 2021 r. Szczegóły na plakacie. 15 X. 2021 r. Fundacja „Zdumienie” działająca przy przedszkolu i parafii jest głównym organizatorem sympozjum historycznego o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim i wystawy. Serdecznie zapraszam do udziału. Szczegóły na plakacie…… Film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w ECK-u 18.X.2021 r. godz. 19.00

12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Apostołowie Pana zaprasza w każdy pierwszy czwartek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwa za kapłanów, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa. 07 października przed Mszą Św. na godzinę 16.00.