Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII Niedziela Zwykła -10 października 2021 r.

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2.Dziś po mszy świętej o 10.00 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam. Za tydzień 17.X spotkanie bierzmowanych godz. 11.30.

3. Jutro w poniedziałek 11 października o 17.30 spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej parafii o godz. 17.30 w Domu Parafialnym.

4.Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie przed Mszą św. godz. 16.30 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.W czwartek 14 października będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6.W najbliższy piątek, 15 października Sympozjum o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. 10.00 Msza św. w kościele NSJ, następnie historyczne wykłady w ECKu, wystawa. Od 15 do 23.X Nowenna przed odpustem po Mszy św. wieczornej.

7.W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

8.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Nie tylko dbajmy o ich groby z okazji zbliżających się Świąt, ale przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w mszach świętych i wypominkach.

9.Zaproszenie dla młodych : Sesji o rozeznaniu powołania, która odbędzie się 16.10 w kościele bł. Karoliny w Ełku. Szczegóły na plakacie

 

10.Pragnę poinformować, że tegoroczna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędzie się 17 października br. Zapraszamy wszystkich Szafarzy wraz z rodzinami do Katedry Ełckiej, diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz.15.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. W tym dniu uroczyście rozpoczynamy etap diecezjalny Synodu.

11.Podczas modlitwy różańcowej 17 X będziemy modlili się w ramach ogólnopolskiej akcji w intencji rozpoczynającego się w październiku 2021 r. „Synodu biskupów o kościele synodalnym”. Naszym celem jest otoczenie modlitwą wszystkich Pasterzy Kościoła Rzymskokatolickiego uczestniczących w Synodzie, ze szczególnym uwzględnieniem polskich Arcypasterzy i Pasterzy.

12.W trosce o rodziny dotknięte utratą dziecka w czwartek 14 października 2021 r. o godz. 15:30 w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Katedrze pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku będzie sprawowana uroczysta Msza święta połączona z pochówkiem dzieci utraconych.

13.W dniach 17-18-19-20 października (niedziela- poniedziałek-wtorek-środa) nasza parafia uczestniczy w diecezjalnej sztafecie modlitw o powołania. Cele modlitwy: ▪ wypraszanie nowych powołań (kapłańskich, zakonnych, misyjnych, małżeńskich), ▪ towarzyszenie w rozeznawaniu powołania, ▪ troska o powołania już realizowane, ▪ zwiększenie świadomości i zaangażowania wiernych w procesie budzenia powołań. Szczegółowy plan za tydzień …

14.W poniedziałek za tydzień 18 października w ECKu Film o Kardynale Wyszyńskim o godz. 18.00

Rozważania różańcowe:

11.X- poniedziałek – dzieci
12.X- wtorek- Ruch Rodzin Nazareńskich
13.X- środa – dzieci
14.X- czwartek – nauczyciele
15.X- piątek – róża różańcowa św. Faustyny
16.X- sobota – róże różańcowe rodziców za dzieci
17.X- niedziela –  Gloriosa Trynita

 15-16-17. X-  kurs przedmałżeński