Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII Niedziela Zwykła- 15 października 2023 r.

1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory parlamentarne. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniu.

2. W poniedziałek 16 października na mszy wieczornej będziemy się gromadzić na modlitwie w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Jest to również dzień pamięci o św. Janie Pawle II, który 16 października 1978 roku został wybrany na Stolicę Piotrową.

3. Zachęcamy do polecania swoich zmarłych w wypominkach i mszy św. nowennowej. Kartki są wyłożone na końcu kościoła. Wypominki można składać do skrzynki z przodu kościoła, w zakrystii lub kancelarii.

4. Dzisiaj z okazji dnia papieskiego wolontariusze/harcerze po mszach świętych zbierają na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, które materialnie wspiera zdolne dzieci i młodzież w procesie edukacji i formacji duchowej.

5. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia w czwartek wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki – Dzień Pamięci o Duchownych Niezłomnych.

6. W następną niedzielę taca na Papieskie Dzieła misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego.

7. Pamiętajmy nabożeństwa różańcowe o godz. 16:30 każdego dnia. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o godz. 16:30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.

8. Za tydzień 22 października odpust parafialny. Kazania wygłosi ks. kan. dr. Marcin Sieńkowski – Rektor WSD w Ełku. Procesja po Mszy św. o 11.30 zapraszam do udziału w procesji. W tym dniu możemy otrzymać odpust zupełny.

9 W wigilie odpustu czyli 21 października o godz. 14.30 poświęcimy 5 pierwszych kapliczek – stacji tajemnic chwalebnych różańca świętego. Przewodniczyć będzie bp. Dariusz Zalewski. Zapraszam bardzo serdecznie z ks. Janem wszystkich parafian. Po poświęceniu przewidziane jest ognisko.