Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA Dzień Papieski – 11 października 2020r.

 1. Zachęcam do udziału w codziennym różańcu odprawianym w naszym kościele codziennie po mszy św. o godz. 16.30. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy naszych wiernych w następującym porządku:
  • w poniedziałek dzieci;
  • wtorek – bierzmowani;
  • środa – Dzieci;
  • czwartek – róża różańcowa św. Faustyny;
  • piątek – Ministranci;
  • sobota – Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana”;
  • niedziela – GloriosaTrynita.
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.
 4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
 5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców, w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 6. Caritas Diecezji Ełckiej przygotowała „Kalendarz Miłosierdzia” na rok 2021. To cegiełka na Centrum Senioralne „Misericordia”, czyli dom dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych, wymagających opieki. Z kalendarza można dowiedzieć się też o dziełach i akcjach charytatywnych ełckiej CARITAS. Zawiera też przepisy kuchni mazurskiej, porady przydatne w codziennym życiu. Cena 15 zł.
 7. 13 października rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową św. Jana Pawła II. Na czas nowenny różaniec rozpoczynam o godz. 16. 20.  W tym roku odbędzie się w dniu w którym przypada 22 października o godz. 17.00 i połączona będzie z procesją wokół kościoła. Przewodniczyć będzie bp. Jerzy Mazur. Na zakończenie poświęci Izbę Pamięci, która powstała przy naszym Katolickim Przedszkolu „U Lolka”.
 8. Zachęcam do zapisywania się w księgę wystawioną przy św. Stanisławie Kostka tych, którzy zamierzają od 5 listopada do 8 grudnia przechodzić indywidualne rekolekcje przygotowujące do ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Można też zaopatrzyć się w książeczkę do tych rekolekcji. Koszt 20 zł.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca taca na prowadzone prace budowlane w parafii (budowa Domu Parafialnego). Bóg zapłać za złożone ofiary.