Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

 1. Zachęcam do udziału w codziennym różańcu odprawianym w naszym kościele codziennie o godz. 16.20. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy naszych wiernych w następującym porządku:
  • w poniedziałek dzieci;
  • wtorek -Ruch Rodzin Nazaretańskich;
  • środa – Dzieci;
  • czwartek – róża różańcowa św. Faustyny Kowalskiej;
  • piątek – Róże różańcowe rodziców za dzieci;
  • sobota – Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana”;
  • niedziela – Gloriosa Trynita.
 2. W tygodniu 22 października Uroczystość odpustowa św. Jana Pawła II. Msza św. 7.15 i 17.00 z procesją wokół kościoła. Po Mszy św. poświęcenie Izby Pamięci wizyty św. Jana Pawła II w Ełk. Uroczystościom będzie przewodniczył bp. Adrian  Galbas. Zapraszam dzieci do niesienia poduszeczek i sypania kwiatków. Młodzież bierzmowaną do niesienia różańca.
 3. Zachęcam do zabrania kopert z Wypominkami i Mszą świętą nowennową. Proszę o staranne wypełnianie. Na Mszę św. nowennową wpisujemy zmarli w ostatnim czasie, szczególnie nam bliscy. Wypominki – wpisujemy wszyscy znani nam zmarli za których chcemy się pomodlić.
 4. Zachęcam do zapisywania się na indywidualne rekolekcje 33 dniowe od 5 listopada do 8 grudnia. Będzie to czas wzmożonej modlitwy i rozmyślania, aby zawierzyć się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.
 5. Rząd wprowadził w Polsce strefy żółtą i czerwoną, a w nich dodatkowe obostrzenia. W zależności od strefy ustalone zostały limity wiernych w kościołach (1 osoba na 4 m2 w żółtej strefie i 1 osoba na 7 m2 w czerwonej). Zachęcam, aby wchodząc i wychodząc korzystać również z bocznych drzwi. Również pamiętajmy, że sobotnia msza święta wieczorna zadośćuczyni niedzielnej zwłaszcza w takich sytuacjach.
 6. Z racji obostrzeń publicznego różańca w sobotę  przy dużym kościele na ul. Wojska Polskiego nie będzie.