XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 października 2016 r.

1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny polecamy naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia kartki :
– na wypominki jednorazowe za zmarłych, na Mszę Nowennową za zmarłych – przez 9 kolejnych dni. Od 1 do 9 listopada będziemy modlili się w dziewięciu Mszach Świętych połączonych z nieszporami żałobnymi o godz. 17.00. za poleconych naszych bliskich zmarłych prosząc dla nich o dar Nieba. Kartki z wypominkami składamy u księdza Proboszcza w zakrystii, wrzucamy do skrzyni lub na tacę.

2. Bóg zapłać ks. Dr Antoniemu Skowrońskiemu – Rektorowi WSD w Ełku za kazania odpustowe.

3. W wtorek 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00, 17.00. O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu i procesja z modlitwami za zmarłych.

4. 29 pażdziernika o godz. 11.00 podczas Mszy św. sprawowanej przez bp. Jerzego Mazura młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania. Zapraszam do udziału.

6. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek o godz. 16.15 – zapraszam serdecznie młodzież, rodziców, rodzeństwo i chrzestnych. W poniedziałek o godz. 17.30 po Mszy Św. spotkanie młodzieży bierzmowanej. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 sprzątanie i dekorowanie świątyni. Zapraszam rodziców młodzieży bierzmowanej.

7. Bóg zapłać Honoracie i Stanisławowi Strzeleckim za ufundowanie pięknej chorągwi procesyjnej. Chorągiew przedstawia wizerunek Najświęszego Serca Pana Jezusa z napisem: „Najświętsze Serce Pana Jezusa módl się za nami”. Z drugiej strony wizerunek Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi z napisem: „Niepokalane Serce Maryi wstawiaj się za nami”.

7. 30 października Bal Wszystkich Świętych. Zapraszam dzieci w strojach świętych na Mszę św. o godz. 11.00 a po Mszy na bal od godz.12.00 do godz. 14.00. Przestrzegam przed świętowaniem halloween.

8. W październiku zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:
RÓŻANIEC w październiku każdego dnia o godz. 16.30.
Modlitwie różańcowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania:

23. niedziela –
24. poniedziałek – Wspólnota Różańcowa im. Jana Pawła II
25. wtorek – Ruch Rodzin Nazaretańskich
26. środa – dzieci
27. czwartek – Wspólnota Różańcowa im. Jana Pawła II
28. piątek – harcerze
29. sobota – Czciciele Miłosierdzia Bożego
30. niedziela – Gloriosa Trynita
31. poniedziałek – Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny Kowalskiej

8. 28 października w piątek – w Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, polecam się modlitwie.