XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA -16 października 2016 r.

1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny polecamy naszych bliskich zmarłych.
Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia w kopertach kartki :
– na wypominki jednorazowe za zmarłych (wypisujemy wszystkich naszych zmarłych),
– na Mszę Nowennową za zmarłych – ( w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych w ostatnim czasie). Przez 9 kolejnych dni od 1 do 9 listopada będziemy modlili się w dziewięciu Mszach Świętych połączonych z nieszporami żałobnymi o godz. 17.00 za poleconych naszych bliskich zmarłych, prosząc dla nich o dar Nieba. Składamy kartki z wypominkami u księdza Proboszcza w zakrystii lub wrzucamy do skrzyni (możemy wrzucić na tacę).
2. Zapraszam na nabożeństwa październikowe o godz. 16.30. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16:30.

Modlitwie różańcowej przewodniczą i prowadzą krótkie rozważania :

16. (niedziela) – Wspólnota Gloriosa Trynita
17. poniedziałek Pracownicy Katolickiego Przedszkola ” U Lolka” i rodzice dzieci
18. wtorek – Czciciele Miłosierdzia Bożego
19. środa – dzieci
20. czwartek – Róża Różańcowa rodziców za dzieci pw. św. Stanisława Kostki
21. piątek – Dzieło Nieustannej Nowenny do Ducha Świętego
22. sobota –Odnowa w Duchu Świętym „ Apostołowie Pana”
23. niedziela –Wspólnota Gloriosa Trynita
24. poniedziałek – dzieci
3. Uroczystości odpustowe będziemy obchodzili 23 października. Nowennę do JP II odmawiamy na koniec nabożeństwa różańcowego, a po Mszy każdego dnia możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Za tydzień główna Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00. Zachęcam do licznego udziału. (22 października Msze św. : 8.00 i 17.00)
4. W dniu dzisiejszym liczymy wiernych na niedzielnych Mszach św.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają przygotowanie klas II w sobotę o godz. 17.00 i po Mszy św.
6. 17 października czyli jutro o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura z racji poświęcenia placu zabaw dla dzieci na osiedlu Jeziorna w ramach Inicjatywy Lokalnej Mieszkańców „Świat dziecka na Jeziornej”. Zamontowano: karuzele, bujak poczwórny z grą labirynt, bujak  pojedynczy, huśtawka wagowa sprężynowa, huśtawka potrójna, zestaw zabawowy, zestaw zabawowy w kształcie domku, tablica do rysowania, ławeczka, kosz, tablica -regulamin. Wykonawcą jest firma „Garden” Daniel Gacek z Pakości.
Łączny koszt zakupu i montażu zabawek to 34 194 zł (pokryto z budżetu miasta Ełk). Dziękujemy radnym miasta i panu Prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi.
Wkład wnioskodawców czyli nasz wspólny to m.in.: wykonanie projektu, nawiezienie ziemi, uporządkowanie terenu, ogrodzenie placu zabaw,montaż kamery. Dodatkowo posadziliśmy krzewy wokół placu i zasialiśmy trawę. Łączna wartość naszego wkładu to ok. 23 000 zł.
Podziękowanie za bezinteresowne zaangażowanie :
– Firmie Bud-Max w osobie Janusza Bondziula prace związane z przygotowaniem placu zabaw, praca koparki, montowanie ogrodzenia.
– Firmie Gajek w osobie Józefa Gajka – za użyczenie walca, przekazanie ziemi i żwiru na podsypanie placu zabaw
– Firmom Deweloperskim Rutkowski i Morusiewicz w osobach Antoni Rutkowski i Grzegorz Morusiewicz za udostępnienie sprzętu i podsypanie placu zabaw.
– Firmie „Liczę na cud” w osobie Artura Wnukowskiego za transport i podarowanie piasku na cały plac zabaw
– Firmie Drzewka i Sadzonki z Siedliska Krzysztofowi i Justynie Kunda za obsadzenie drzewkami placu zabaw i otoczenia kaplicy
– Firmie Energoutil w Nowej Wiesi Ełckiej w osobie Andrzejowi Laskowskiemu oraz Edycie Bańkowskiej-Bobryk za pomoc w sypaniu kamieni oraz ofiarę na prace związane z uporządkowaniem otoczenia.
– Firmie Abakus za projekt w osobie architekta Pawła Kruszewskiego
– wszystkim którzy zaangażowali się w powołanie Lokalnej Inicjatywy (od złożenia podpisu po prace porządkowe na placu zabaw)
– radnym ( Mariuszowi Laskowskiemu i Nikodemowi Kemicer) za zorganizowanie czynu społecznego na placu zabaw.
7. Wczoraj odbyła się Wielka Pokuta w Częstochowie zachęcam do odsłuchania w internecie ( świadectwa i modlitwy)