XXX Niedziela Zwykła – 25 października

1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny polecamy naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia w kopertach kartki :

– na wypominki jednorazowe za zmarłych,

– na Mszę Nowennową za zmarłych – przez 9 kolejnych dni od 1 do 9 listopada będziemy modlili się w  dziewięciu Mszach Świętych połączonych z nieszporami żałobnymi o godz. 17.00 za poleconych naszych bliskich zmarłych prosząc dla nich o dar Nieba.

Składamy kartki z wypominkami u księdza Proboszcza w zakrystii lub wrzucamy do skrzyni, możemy wrzucić na tacę.

2. Wczoraj bp. Romuald Kamiński udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie poprzez posprzątanie i udekorowanie świątyni. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku kapłanom i biskupowi.

3. W niedzielę 1 listopada br. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8,00 ,11.00 i 17,00. O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu i procesja z modlitwami za zmarłych. Na nowym cmentarzu Msza św. o godz.10.45 z procesją.

4. W dniach od 1 do 8 listopada br. można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować za zmarłych.

W listopadzie modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie i w niedzielę o godz. 16.30.

5. W poniedziałek 2 listopada Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00.

6. Przy parafii i naszym katolickim przedszkolu planujemy powołać Parafialny Dziecięcy Klub Jeździecki im. św. Franciszka z Asyżu. Wkrótce więcej informacji.

7. W ubiegłym tygodniu w przedszkolu i kaplicy gościliśmy Przedszkole Sióstr Urszulanek im. św. Jana Pawła II z Augustowa. (50 osób z opiekunami i siostrą Dyrektor). W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II rozstrzygnięto konkurs miedzyprzedszkolny, który organizowaliśmy pt. Jana Paweł II i dzieci.

8. Zapraszamy i prosimy o zapisywanie się na Bal Wszystkich Świętych organizowany dla dzieci 31 października 2015 r. w godzinach 10.00-13.00

9. RÓŻANIEC w tygodniu poprowadzą:

26 . 10. poniedziałek – dzieci

27. 10. wtorek – Ruch Rodzin Nazaretańskich

28.10. środa – dzieci

29. 10. czwartek – rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

30.10. piątek – Wspólnota Różańcowa im. Jana Pawła II

31. 10. sobota – Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny

10. We wtorek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  polecam się modlitwie.

11. Są do nabycia znicze Caritasu, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ubogim diecezji ełckiej.

Koszt 3,50 zł .

12. Młodzież z bierzmowania (27 osób)  złożyła ofiarę na kościół 1000 zł. Bóg zapłać.  Rodzinie Lelmacher Bóg zapłać za ofiarę 300 zł na katolickie przedszkole.