Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXXIII Niedziela Zwykła -19 listopada 2023 r.

1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia; św. Rafała Kalinowskiego (poniedziałek), Ofiarowania NMP (wtorek), św. Cecylii (środa), patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy i składamy z tej okazji najlepsze życzenia dzieciom ze scholii i prowadzącym Paniom, młodzieży śpiewającej i Pani Organistce Ani w dniu ich Patronki.

2. Zapraszamy codziennie  na godz. 16:20 na szczególną modlitwę wypominkową w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych na kartkach wypominkowych. Dla nas żyjących jest to szczególny przywilej móc polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, a także wszystkich zmarłych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej Ojczyzny.

3. Rozpoczęliśmy grzanie w naszej kaplicy. Każda taca z ostatniej niedziela będzie przeznaczona na ogrzanie. Bóg zapłać za większe ofiary.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Chrystusa Króla. Zapraszam członków Akcji Katolickiej – święto patronalne na Mszę święto o godz. 11.30

5. Już w tym tygodniu od poniedziałku pan Waldemar Kurłowicz od ul. św. Matki Teresy z Kalkuty będzie roznosił po naszej parafii opłatki bożonarodzeniowe. Serdeczne Bóg zapłać. Opłatki zostaną poświęcone dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Za tydzień będzie można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. To bardzo miły zwyczaj zapalania tej świecy podczas wigilii na znak solidarności z potrzebującymi i biednymi.

7. Rozpoczynamy 22 listopada w środę we wspomnienie św. Cecylii nowennę do bł. Rodziny Ulmów przed uroczystym wprowadzeniem relikwii do naszej kaplicy. Nowennę będziemy odmawiać 15 minut przed Mszą św. Kto nie może uczestniczyć w nowennie można w domu. Przypominam i zapraszam na wprowadzenie relikwii w piątek 1 grudnia o godz. 17.00.

8. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza wszystkich chętnych na adwentowy dzień skupienia w pierwszą sobotę miesiąca 2 grudnia. Szczegóły za tydzień.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Rasimowicza w jego intencji. Wieczny odpoczynek……