Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci już rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego, w który właśnie wchodzimy są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Chcemy tak formować nasze serca i sumienia uczestnicząc w Eucharystii, aby w swojej codzienności dawać czytelne świadectwo przynależności do Chrystusa. On nas do tego nie tylko zaprasza, ale wręcz posyła.

2. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu niech mi się stanie i przyjęła Jego plan. Wpatrujemy się w Jej przykład. Zachęcamy do udziału w roratach. Które będą odprawiane o godz. 17.00 w poniedziałek i środę dla dzieci oraz w sobotę o 7.15.

3.Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe które rozpoczynamy za tydzień: niedziela, poniedziałek, wtorek, ( 5-6-7 grudnia). Poniedziałek – wtorek porządek: godz. 8.00 ( zwłaszcza dla osób starszych), 17.00, 18.30.Już teraz zaplanujmy ten czas. W tym roku wygłosi ks. dr. Jerzy Niestępski -homiletakapłan z diecezji łomżyńskiej. Ofiary z poniedziałku i wtorku na rzecz rekolekcjonisty.

4.W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa według przyjętego porządku. W piątek, sobotę od 15.00 adoracja NS. Spowiedź od godz. 16.15.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane po mszach św.

6. Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy 15 zł.

7.Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie naszej wspólnoty.

8.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Apostołowie Pana zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 02.12 przed MsząŚ na 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwa za kapłanów, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa.