II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe: niedziela, poniedziałek, wtorek, ( 5-6-7 grudnia).
Poniedziałek – wtorek porządek rekolekcji:

godz. 8.00 ( zwłaszcza  dla osób starszych),

godz. 17.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i rodziców , godz. 18.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i rodziców

Możliwość spowiedzi przed każda mszą świętą. Już teraz zaplanujmy ten czas. W tym roku wygłosi ks. dr. Jerzy Niestępski -homileta kapłan z diecezji łomżyńskiej. Ofiary z poniedziałku i wtorku na rzecz rekolekcjonisty.

2.Zachęcamy do udziału w roratach. Które są odprawiane o godz. 17.00 w poniedziałek i środę dla dzieci oraz w sobotę o 7.15.

3.Dziś przeżywamy dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane po mszach św. do puszki.

4.Można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy 15 zł.

5.Możemy zgłaszać się po opłatki Bożonarodzeniowe do Pani Organistki.

6.W środę przypada 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych: 7.15 i 17.00.

7.Za tydzień spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Przynosimy do poświecenia medalików 12 grudnia o godz. 10.00.Przypominam przez rekolekcje przynosimy na kartce podpisane odpowiedzi dotyczące katechezy rodzinnej o chrzcie świętym.

8.W sobotę pani Organistka będzie roznosić opłatki na ul. Baranki, Zimowa, Wiosenna, Letnia, Spacerowa, Jesienna, Maternika.

9.3 grudnia 2021 r. w pierwszy piątek miesiąca otrzymaliśmy od Kurii Metropolitalnej Warszawskiej relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pierwszego stopnia. Przygotowujemy się do wykonania ołtarzyka gdzie docelowo umieścimy relikwie. W obecnej chwili relikwie będą umieszczone z relikwiami św. Jana Pawła II.

10.Wczoraj Stolica Apostolska ogłosiła nominacje papieża Franciszka: biskup pomocniczy naszej diecezji bp. Adrian Galbas został koadiutorem archidiecezji katowickiej. Zachęcam o modlitwę o powołanie nowego bp. pomocniczego dla naszej diecezji.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

5-6-7 GRUDNIA 2021 R.