Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Chrystusa Króla- 21 listopada 2021 r.

 1. W dniu wczorajszym odbyła się beatyfikacja kapłana męczennika bł. Ks. Jan Macha w Katowicach. Urodził się 18 stycznia 1914 r. w Chorzowie Starym. 25 czerwca 1939 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Po wybuchu II wojny światowej organizował akcję pomocy wśród polskich rodzin, dotkniętych skutkami okupacji. Z pomocą współpracowników z konspiracji dostarczał zapomogi i pocieszał bliskich ofiar wojny. We wrześniu 1941 r. został aresztowany przez gestapo na katowickim dworcu. Podczas licznych przesłuchań był torturowany. 17 lipca 1942 r. przed sądem specjalnym odbyła się rozprawa. Ks. Macha i jego współpracownik kleryk Joachim Guertler zostali skazani na śmierć. Wyrok wykonano przez ścięcie gilotyną 3 grudnia 1942 r. w katowickim więzieniu przy ul. Mikołowskiej. Do dziś nie jest pewne, gdzie wywieziono ciało duchownego. Prawdopodobnie spalono je w krematorium obozu Auschwitz.Liturgiczne wspomnienie ks. Machy będzie odbywało się 2 grudnia.
 2. Zachęcam do udziału w Nowennie do św. Andrzeja Boboli (22-30 listopada 2021).

Jest to inicjatywa Ogólnopolska, aby modlić się za Ojczyznę w obliczu zagrożenia na granicy wschodniej i nękania kraju przez urzędy Unii Europejskiej, równocześnie prosząc o jedność narodową w służbie Ojczyźnie.

Nowennie naszej przewodniczyć będzie Akcja Katolicka. Po każdej Mszy św. wieczornej odmawiana będzie litania do św. Andrzeja Boboli patrona Polski i modlitwa: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, Pod Twoją obronę…..

Zachęcam do udziału. Można podjąć nowennę w domu odmawiając indywidualnie czy rodzinnie….W tym roku 30 listopada przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli. Nowenna w sanktuarium w Strachocinie będzie trwać od godz. 16.30 do 17.00. Można się w nią włączyć poprzez stronę internetową sanktuarium www.strachocina.przemyska.pl.

 1. Dzięki fundacji działającej przy naszej parafii i katolickim przedszkolu ”Zdumienie” gościmy w parafii wystawę zdjęć o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim pt. Bł. Kardynał Wyszyński u nas. Zachęcam w wolnej chwili do obejrzenia.
 2. Za tydzień I niedziela adwentu i ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
 3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na rzecz pomocy emigrantom.Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy znajdują się ośrodkach migracyjnych i zechcą pozostać w Polsce.
  6. Solidaryzujemy się z rodzinami, których członkowie jako żołnierze czy funkcjonariusz służą na granicy wschodniej życząc spokojnej i bezpiecznej służby.
  Zachęcam do udziału w akcji organizowanej przez harcerzy: czekolada od harcerzy. Jako Szczep Pokolenie JP II uczestniczymy w tej akcji i przez harcerzy możemy przekazać czekoladę tym co strzegą naszych granic.
 4. 22 listopada dzień św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Niech Święta czuwa na naszą Panią Organistką i wszystkimi, którzy śpiewem służą w naszej parafii.
 5. Życzę Wam wszystkim na każdy dzień tygodnia zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Nich Chrystus Króluje nam.