Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

  1. Rozpoczynamy adwent czas przygotowania duchowego  na Uroczystości Bożego Narodzenia. Z racji ograniczeń i obaw zachęcam, aby wybrać w adwencie dowolny dzień na spowiedź, która będzie każdego dnia w tygodniu od 16.30. (pół godziny przed Mszą świętą). Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale wcześniej.
  2. Rekolekcje przekładamy pod koniec adwentu, gdy będzie data podam.
  3. Zachęcam do przejścia też rekolekcji poprzez telewizję Trwam, bp. Adrian Galbas ma głosić rekolekcje w TVP, są też internetowe propozycje. 2.  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Apostołowie Pana zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę 2 grudnia po Mszy Św. na 17.00
  4. W najbliższy I piątek miesiąca od godz. 15.00 adoracja NS. Spowiedź od godz. 16.15.
  5. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne (otrzymacie II temat katechezy).
  6. Już w przyszłym tygodniu 8 grudnia figura Matki Bożej z Medzugorie uda się do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Regielnicy. Zapraszam na  godz. 16.15 na pożegnanie MB, modlitwa różańcowa (część chwalebna). W Regielnicy od 17.00 modlitwa różańcowa, o godz. 18. 00,  zawierzenie Matce Bożej tych, którzy obchodzą 33 dniowe rekolekcje, o godz. 19.00 Msza święte.
  7. W związku z zaistniała sytuacją w Polsce, chodzi o wandalizm i liczne profanacje  zainstalowaliśmy monitoring na terenie przedszkolnym i parafialnym.
  8. Roraty w naszej parafii dla chętnych dzieci z rodzicami o godz. 17.00  w poniedziałki i środy. Zapraszam z lampionami. Dodatkowo zapraszam wszystkich z rana w sobotę o 7.15. Jeśli ktoś obawia się przyjść na roraty w to miejsce polecam w tym czasie przeczytać 1 rozdział z Pisma Świętego dowolnej Ewangelii (dla dorosłych), dla dzieci może być rozdział z Biblii dla dzieci.
  9. Zachęcam do nabywania Świec Wigilijnych: duże 15 zł, małe 6 zł. Ofiary złożone będą wsparciem budowy Domu Senioralnego w Ełku i Suwałkach.
  10. Przypominam o istniejących i obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Chodzi o dystans, dezynfekcję i maseczki.

Jeśli, ktoś zapomni maseczki proszę nie siadać obok osoby z maseczką. I odwrotnie. Mam sygnały, że osoby w maseczkach obawiają się i przeżywają gdy ktoś nie ma. Postarajmy się nie być powodem stresu bliźniego.