Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiaj, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Z tej okazji po każdej mszy św. zapraszamy dzieci bliżej ołtarza, bo przygotowaliśmy dla nich słodką niespodziankę.
  2. We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.15 i 17.00.
  3. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. Zachęcam do udziału w godzinie łaski w dniu Matki Bożej od godz. 12.00 do 13.00. Na zakończenie możliwość Komunii Świętej.
  4. W tym dniu  figura Matki Bożej z Medzugorie uda się do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Regielnicy. Zapraszam na  godz. 16.15 na pożegnanie MB, modlitwa różańcowa (część chwalebna).   W Regielnicy od godz. 18. 00 powitanie i  zawierzenie Matce Bożej tych, którzy obchodzą 33 dniowe rekolekcje, o godz. 19.00 Msza święte. Proszę o zgłoszenie się osób, które dokonają zawierzenia.
  5. Jeśli ktoś obawia się przyjść na roraty w to miejsce polecam w tym czasie przeczytać 1 rozdział z Pisma Świętego dowolnej Ewangelii (dla dorosłych), dla dzieci może być rozdział z Biblii dla dzieci.
  6. Zachęcam do nabywania Świec Wigilijnych: duże 15 zł, małe 6 zł. Ofiary złożone będą wsparciem budowy Domu Senioralnego w Ełku i Suwałkach.
  7. W najbliższą sobotę  12 grudnia zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po Mszy św.
  8. Pamiętajmy, aby wyspowiadać się przed świętami. Pół godziny przed Mszą spowiadamy.
  9. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby, prowadzone inwestycje i utrzymanie naszej parafii.
  10. Opłatki bożonarodzeniowe są do nabycia w kaplicy oraz pani Organistka roznosi po parafii.