Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015

  •  Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych:
  1.       Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30.
  2.       Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30.
  •  Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych.
  •  Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich członków.
  •  Spotkanie członków Akcji Katolickiej w sobotę o godz. 17.30.
  • Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 8-10 marca 2015 r.
  • Na stronie parafii znajdują się zdjęcia z 16 II 2015 r. zachęcam do obejrzenia i przeczytania artykułu.
  • Podsumowanie kolędy:

Bóg zapłać za życzliwość i złożone ofiary podczas tegorocznej kolędy. Podczas kolędy zebraliśmy na Kościół kwotę  33 700 zł. Więcej o 5 500 zł  niż w ubiegłym roku. Chciałem podziękować ks. mjr. Piotra Łuńskiego, który swoją pomoc ofiarował na rzecz powstającego przedszkola.

Ogólnie należy powiedzieć, że było wielkie zainteresowanie i radość z powstającego przedszkola katolickiego przy naszej parafii. Przedszkole będzie nosić nazwę: Przedszkole Katolickie „ U Lolka” im. św. JP II w Ełku. Za tydzień postaram się  więcej powiedzieć o prowadzanych pracach i planach co do uruchomienia przedszkola.

Uczestniczyliśmy razem w początkach parafii. Teraz uczestniczymy w budowie przedszkola katolickiego. Będzie pierwsze katolickie przedszkole przy parafii w naszym mieście.

Niektórzy deklarowali przy kolędzie późniejsze wpłaty na budowę przedszkola dlatego podaję  konto budowy naszego przedszkola katolickiego:
76 8099 0004 0090 5566 2000 0010

W tym roku mamy większe wydatki dlatego też i o ile to możliwe proszę o większe ofiary na tacę, zwłaszcza w drugą niedzielę miesiąca kiedy taca przeznaczona jest na prowadzoną budowę, czy też wpłatę na konto budowy przedszkola, czy też ofiary złożone w zakrystii. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji prowadzonych prac. Z góry z serca składam Bóg zapłać.

Zachęcam do pochylenia się nad propozycjami wyboru wspólnot i grup działających przy parafii oraz głębszego przeanalizowania folderu który pozostawiliśmy w waszych domach.

Rodziny czy też osoby, które nie przyjmują kapłana po kolędzie poddają w wątpliwość czy są wierzący i praktykujący. Zwłaszcza gdy jeszcze nie widać w kościele.  Prowadzimy szczegółowo kartoteki dlatego widać  ile lat nie było kolędy. Jako proboszcz ale też jako parafia pamiętajmy o takich osobach w naszych modlitwach.

Statystyka wizyty duszpasterskiej :

Bez tytułu